سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: شنبه 16 اکتبر 2021 | 12:45 ب.ظ
امام جمعه اردبیل:

کشورهای اسلامی در اعتماد به اسرائیل باد درو خواهند کرد

کشورهای اسلامی در اعتماد به اسرائیل باد درو خواهند کرد آیت الله سید حسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه اردبیل اظهار کرد: رژیم جنایتکار و کودک کش اسرائیل هیچ وجاهت بین المللی ندارد اما برخی کشورهای همسایه تمام امکانات خود را در اختیار اسرائیل قرار داده است.

وی افزود: بسیاری از کارگردان‌ها و فیلمسازان مشهور آمریکا با اعلام تنفر از اسرائیل کودک کش از فلسطینی‌ها حمایت کردند که این حرکت ارزشمند در فضای مجازی بازتاب گسترده‌ای داشته است.

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: کشورهای عربی و وابسته منطقه تنها شعار دروغین دمکراسی سر می‌دهند در حالی که ذره‌ای به اصول بشریت و حمایت از مظلوم پایبند نیستند.

وی از آموزش و پرورش خواست تا به بهانه برگزاری جلسات انجمن اولیا و مربیان از خانواده‌ها درخواست پول نکنند.

امام جمعه اردبیل با تسلیت شهادت امام یازدهم شیعیان گفت: شهادت امام حسن عسکری (ع) را به فرزند مصلح ایشان حضرت ولی عصر و مقام معظم رهبری و امت بزرگ اسلامی تعزیت عرض می‌کنم و از تمام نمازگزاران می‌خواهم در چنین مناسبتی حتماً در این نکته تأمل کنند که چرا آن بزرگواران از اصول خود ذره‌ای کوتاه نیامدند و سازش نکردند تا اینکه در اثر مقاومت در مسیر به شهادت رسیدند.

وی ادامه داد: هفته نیروی انتظامی را به ولی نعمتان امنیت تبریک عرض می‌کنیم و برای آنها موفقیت روز افزون در تأمین امنیت کشور اسلامی آرزومندیم.

آیت الله عاملی به مناسبت هفته پیوند اولیا و مربیان با دعوت خانواده‌ها برای شرکت فعال در انجمن‌های اولیا و مربیان خاطر نشان کرد: امروز یک مشکل بزرگ در باب تربیت عدم هماهنگی بین عناصر تأثیرگذار است هماهنگی بین محیط جامعه محیط خانه و محیط مدرسه ضروری است و حداقل این سه باید مکمل همدیگر باشند نه خنثی کننده.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بیان کرد: از طرف دیگر اگر پدر و مادرها برای تربیت فرزند حساس نباشند همه چیز از دست خواهد رفت. بهترین مکان برای تأمین این دو رکن تربیت، انجمن اولیا و مربیان است از تمام خانواده‌ها می‌خواهم شرکت فعال در این انجمن داشته باشند و از آموزش و پرورش هم می‌خواهم در اجتماعات این انجمن، یک ریال هم از اولیا نخواهند و الا هر وقت دعوت شوند خواهند گفت موضوع اصلی اخذ پول است.

امام جمعه اردبیل با اشاره به حمایت‌های اخیر برخی از بازیگران و چهره‌های سینمایی آمریکایی در صفحات مجازی خویش از فلسطین مظلوم تصریح کرد: این هفته یکی از هنرپیشه‌های بزرگ و مشهور آمریکا طی توییتی حمایت بسیار شایسته از فلسطین و ملت مظلوم فلسطین نمود و با این کار بمب خبری بزرگی در اینترنت را به راه انداخت و به تعبیر بعضی‌ها اینترنت را منفجر کرد و موجب عصبانیت شدید رژیم مجعول اسرائیل و لابی صهیونیسم شد.

آیت الله عاملی تصریح کرد: این شخصیت همچنین در غائله بسیار اسفناک شهرک شیخ جراح در بیت المقدس حمایت خود را از فلسطینی‌های مظلوم اعلام کرد و همچنین یک کارگردان، تهیه کننده و فیلمنامه نویس بزرگ و مشهور آمریکایی رسماً اعلام کرد که رژیم اسرائیل، رژیم کودک‌کش است و تا به حال بسیاری از کودکان مظلوم فلسطین را به قتل رسانده است که این نیز به یک بمب خبری تبدیل شد

وی افزود: در این اواخر بسیاری از هنرمندان و هنرپیشه‌ها و مشاهیر هالیوود نیز با فلسطین هم دردی کرده و به شدت به اسرائیل حمله کردند حتی یک کارگردان مشهور آمریکایی از مجامع بین‌المللی خواست که عقوبات و تحریم‌های شدیدی را علیه اسرائیل وضع کند تا دست از نقض و هتک حقوق فلسطینی‌ها بردارد لازم به ذکر است که این روزها اسرائیل اهالی شیخ جراح را با زور از منازل آباء و اجدادی آنها بیرون می‌کند و اطفال آنها را به قتل می‌رساند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان گفت: غرض از تعرض به این اخبار این است که ملت‌های غیر مسلمان و هنرپیشه‌های غیر مسلمان نهایت نفرت و غضب خود را قولاً و عملاً از اسرائیل اعلام می‌کند ولی بعضی از کشورهای اسلامی پیمان مودت و دوستی و قراردادهای نظامی با اسرائیل می‌بندند و پرچم آن رژیم مجعول را در کشور خود به اهتزاز درمی‌آورند و اعلام می‌کنند ما افتخار می‌کنیم که با اسرائیل دوست هستیم و حتی آنها را در مراکز مهم فرهنگی و مدنی خود عضو می‌کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از کشورهای اسلامی که امکان ایجاد پایگاه نظامی را برای رژیم صهیونیستی فراهم کرده‌اند گفت: غالب کشورهای اسلامی پایگاه‌های نظامی خود را در اختیار این رژیم گذاشته و بلکه امارات در عمق ۳۵۰ متری امتیاز شهرک نظامی به آن رژیم را داده است و بعضی از کشورهای اسلامی فضای کشور خود را جهت مانورهای هوایی در اختیار اسرائیل گذاشته است دلیل اصلی این خیانت مطلبی است که آنها از ترس شأن به زبان نمی‌آورند و آن اینکه بدون اسرائیل و بدون نزدیکی با آن و بدون ارتباط با لابی صهیونیسم بین‌الملل ما نمی‌توانیم امنیت خود را حفظ کنیم.

امام جمعه اردبیل تاکید کرد: مقام معظم رهبری با یک جمله جواب همه اینها را دادند و فرمودند که: «تامین امنیت با اسرائیل توهم است» تمام دولت‌هایی که این خیانت را کرده‌اند ده‌ها آیه را زیر پا گذاشته‌اند خداوند در قرآن بارها فرموده کفار را اولیا و محرم اسرار نگیرید و به آنها القا محبت نکنید./مهر

کد خبر : 19490

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس