سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: شنبه 16 اکتبر 2021 | 12:39 ب.ظ

بیش از ۳۳ هزار شهروند اردبیلی خدمات مشاوره روانشناسی گرفتند

بیش از ۳۳ هزار شهروند اردبیلی خدمات مشاوره روانشناسی گرفتند مدیرکل بهزستی استان اردبیل گفت: حدود ۳۴ هزار نفر طی نیمه اول امسال از خدمات مراکز مشاوره روانشناسی این استان بهره‌مند شده‌اند.

بهزاد ستاری روز  شنبه در بازدید از مرکز جامع توانبخشی معلولان ذهنی امید خلخال افزود: از این تعداد حدود ۱۲ هزار نفر با مراجعه مستقیم به ۹۱ مرکز مشاوره روانشناسی تحت پوشش قرار گرفته و ۲۲ هزار نفر نیز از طریق سامانه تلفنی از مشاوره‌های این مراکز بهره‌مند شدند.

وی با اشاره به افزایش قابل توجه اختلالات روانی ناشی از شیوع کرونا در استان از جمله بیمارهای روحی، اضطراب و استرس‌ اظهارکرد: در چنین شرایطی استفاده از مراکز مشاوره روانشناختی برای کنترل و کاهش آسیب‌های ناشی از مشکلات روحی و روانی ضروری بنظر می‌رسد.

وی بزرگترین چالش و مشکل فراروی مراکز مشاوره روانشناختی را عدم پوشش بیمه‌ای مراجعان اعلام کرد و افزود: با توجه به هزینه‌های مالی درمان بیماری‌های روحی و روانی ، حل مشکل پوشش بیمه‌ای این افراد از سوی مسئولان در سطح کلان کشور ضروری است.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل از ارائه مشاوره رایگان از سوی ادارت بهزستی و مراکز مشاوره روانشناختی استان اردبیل در هفته سلامت روان خبرداد و افزود: مراکز ارائه خدمات مشاوره در سراسر استان باید برای کاهش مشکلات روحی و  روانی ناشی از کرونا با تمام توان تلاش کنند.

ستاری با بیان اینکه در حال حاضر ۹۱ مرکز حدمات مشاوره روانشناختی با هدف ارتقای سلامت روحی و روانی در استان اردبیل با حضور متخصصان این رشته فعال هستند، افزود: ویژه برنامه‌های هفته سلامت روان از ۱۸ تا ۲۴ مهرماه به نحو مطلوب وشایسته‌ای در استان اردبیل اجرایی شد.

وی یادآور شد: استان اردبیل در زمینه فعالیت‌های مشاوره روانشناختی نیز جزو استان‌های برتر در کشور است و تلاش شده تا دسترسی آسان برای تامین مباحث سلامت روانی وجود داشته باشد.

او افزود: سامانه تلفنی ۱۴۸۰ از ساعت ۸ صبح تا ۲۰ آماده ارائه خدمات مشاوره روانشناختی غیرحضوری به شهروندان  است و علاقه‌مندان می‌توانند به صورت رایگان از خدمات این سامانه بهره‌مند شوند.

ستاری با بیان اینکه هم‌اکنون ۲ مرکز مشاوره بخش خصوصی به همراه یک مرکز مشاوره دولتی مستقر در اداره بهزیستی خلخال در کاهش اختلالات روانی و درمان بیماری‌های روحی و روانی مراجعان این شهرستان فعالیت دارند، اظهارکرد: در نیمه نخست سال جاری بیش از ۷۰۰ نفر به این مراکز مراجعه و از خدمات مشاوره‌ای بهره‌مند شدند.

مدیرکل بهزیستی استان اردبیل اظهارکرد: ۱۱ نابینا ،۱۴۰ نفر ناشنوا و یا کم‌شنوا ، ۱۰۰ نفر بیمار مبتلا به اختلالات روحی وروانی و ۹۱۰ معلول جسمی و حرکتی تحت پوشش خدمات بهزیستی خلخال بوده و از انواع خدمات مراکز جامع توانبخشی و معلولیت‌های ذهنی  این شهرستان بهره می‌برند./ایرنا

کد خبر : 19487

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس