سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: جمعه 15 اکتبر 2021 | 11:50 ق.ظ
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل :

تردد خودرو در مبادی ورودی و خروجی استان اردبیل افزایش یافت

تردد خودرو در مبادی ورودی و خروجی استان اردبیل افزایش یافت مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: تردد خودرو در مبادی ورودی و خروجی این استان در نیمه نخست سال نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش یافت.

کلیم‌الله وثوقـی روز پنجشنبه در بازدید از جاده اردبیل – سرچم افزود: در ۶ ماه سال جاری بیش از ۶ میلیون تردد خودرو در مبادی ورودی و خروجی استان اردبیل توسط سامانه‌های هوشمند راهداری ثبت شده است.

وی با اشاره به فعال بودن ۷۴ سامانه تردد شمار و ۳۶ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور سرعت در راه‌های ارتباطی استان اردبیل بیان کرد: درنیمه نخست سال بیشترین تردد به ترتیب در محور ارتباطی  اردبیل – آستارا و بالعکس و اردبیل – مغان به ثبت رسیده است.

وی میانگین سرعت در راه‌های ارتباطی استان اردبیل در این مدت  را ۷۱ کیلومتر بر ساعت عنوان کرد و ادامه داد: در این مدت سه میلیون و ۶۰۰ هزار تخلف سرعت غیرمجاز در راه های ارتباطی استان اردبیل ثبت شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل اظهار کرد: بیشترین تخلف سرعت غیرمجاز در ۶ ماه امسال به ترتیب در جاده بران – قره آغاج در مسیر پارس آباد، مشگین شهر – کنگرلو و جاده گرمی – بیله سوار ثبت شده است.

وثوقی شناسایی ناوگان باری با تناژ اضافی غیرمجاز و برداشت پلاک و سرعت خودروهای عبوری را از قابلیت‌های مهم سامانه توزین حین حرکت عنوان کرد و افزود: جاده‌های استان به این سیستم مجهز هستند.

او اضافه کرد: در ۶ ماه امسال بیش از ۲۴۶ هزار تخلف توسط ۲ سامانه فعال توزین حین حرکت (WIM) در جاده های استان ثبت شده و جهت اعمال قانون به پلیس راه کشور ارسال شده است.

وی ارتقای ایمنی راه‌ها و هوشمندسازی جاده‌های استان را از اولویت های اداره کل راهداری برشمرد و گفت: وضعیت حمل و نقل کالا و مایحتاج عمومی مردم در استان کاملا عادی بوده و این مهم بدون هیچ مشکلی در حال انجام است.

وی از رانندگان خواست علاوه بر رعایت فاصله طولی بویژه در فصول بارندگی و رعایت سرعت مطمئنه از هرگونه سبقت‌های غیرمجاز و تخلفات حادثه‌ساز در جاده‌ها پرهیز کنند تا شاهد وقوع حوادث ناگوار نباشیم./ایرنا

کد خبر : 19472

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس