سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: یکشنبه 10 اکتبر 2021 | 19:29 ب.ظ
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل :

۴۸ طرح ملی در استان اردبیل در دست اجرا است

۴۸ طرح ملی در استان اردبیل در دست اجرا است رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: در حال حاضر ۴۸ طرح ملی و ملی استانی در این استان در دست اجرا است.

 داود شایقی روز یکشنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اردبیل گفت:از این پروژه‌ها ۳۰ پروژه به صورت ملی و ۱۸ پروژه به صورت ملی استانی با انجام مبادله موافقت‌نامه به صورت درون استانی در حال اجرا است.

وی اضافه کرد: این پروژه ها در بخش‌های راه آهن، توسعه بزرگراه‌ها، تأمین آب شرب شهری و روستایی، طرح‌های زیربنایی کشاورزی، حوزه بهداشت، درمان و فرهنگ در دست اجرا بوده و برای اجرایی آنها  بیش از ۱۰‌هزار میلیارد ریال اعتبار ابلاغ شده است.

شایقی با اشاره به لایحه بودجه ۱۴۰۱ افزود: بر اساس بخشنامه ابلاغی تا ۱۶ آذرماه  دولت لایحه بودجه ۱۴۰۱ را تدوین و به مجلس ارائه خواهد کرد بنابراین فرصت ارائه پیشنهادات به صورت استانی برای مدیران دستگاه‌های اجرایی وجود دارد تا در ردیف بودجه سال آینده مورد توجه و دقت نظر قرار گیرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل بیان کرد: با توجه به اینکه توزیع اعتبارات سال ۱۴۰۰ از نیمه دوم سال آغاز شده در ۱۵ روز گذشته بیش از ۷۵ درصد مبادله موافقت‌نامه‌ها انجام شده است و پیش‌بینی می‌شود تا آخر مهرماه تمامی مبادله موافقت‌نامه بین دستگاه‌های اجرایی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی انجام شده و به سرعت شاهد جذب و تخصیص منابع و اعتبارات باشیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل درباره آمایش سرزمین استان اردبیل گفت: فاز اول مطالعات آمایش این استان در سال ۸۵ به انجام رسیده  اما فاز تکمیلی آن از سال ۹۷ شروع شده و هم اکنون در اختیار مدیران دستگاه‌های اجرایی است تا در افق ۱۴۲۴ بتوانند این سند را مورد استفاده قرار دهند.

شایقی افزود: در کنار تهیه سند آمایش استان  با همکاری فرمانداران، سند توسعه شهرستان‌ها در ۱۰ شهرستان و سند اشتغال در روستاهای بالای ۲۰ خانوار تهیه شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل با بیان اینکه ۵۰۰ طرح نیمه تمام در این استان وجود دارد، از  ابلاغ یک‌هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام استان خبر داد و گفت: ۵۷ درصد تخصیص اعتبارات در ۶ ماهه اول امسال انجام شده است.

وی با بیان اینکه  اعتبارات در بین شهرستان‌ها عادلانه توزیع شده استT افزود:در توزیع اعتبارات سهم هریک از شهر ستان ها رعایت شده و هیچ تبعیضی بین شهرستان ها در توزیع اعتبارات وجود ندارد.

کد خبر : 19434

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس