سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: یکشنبه 10 اکتبر 2021 | 19:24 ب.ظ
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل:

همیاران پلیس نقش مهمی در کاهش تصادفات دارند

همیاران پلیس نقش مهمی در کاهش تصادفات دارند رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل گفت: همیاران پلیس نقش موثر و مهمی در کاهش ۱۸ درصدی تصادفات رانندگی دارند.

سرهنگ سیدحجت فتاحی روز یکشنبه در همایش طلایه‌داران ترافیک استان اردبیل افزود: طرح همیاران پلیس و راهوران محله یکی از موفق‌ترین و برجسته‌ترین طرح‌ها است که اجرای آن باعث کاهش تصادفات و تخلفات رانندگی می‌شود.

وی اظهارکرد: کودکان و دانش‌آموزان به عنوان همیاران پلیس باید در مدارس  با مفاهیم کلی فرهنگ رانندگی و ترافیکی آشنا شوند و تذکر لازم در رعایت قوانین رانندگی را به والدین به هنگام رانندگی بدهند.

وی با بیان اینکه حوزه ترافیک و تصادفات معادله تک مجهولی نیست، اضافه کرد: در شکل‌گیری تصادف چندین مولفه دخیل است و از دست پلیس خارج می‌باشد.

او ایمنی راه‌ها، کیفیت خودرو ها و امدادرسانی را در وقوع تصادفات بسیار مهم برشمرد و بیان کرد: وظیفه ذاتی پلیس فقط اعمال مقررات و قانون است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه ترافیک بیش از ۳۰ دستگاه و سازمان نقش دارند، ادامه داد: ارتباط و همکاری بین سازمانی و استفاده از ظرفیت آنها در کاهش تصادفات نقش مهمی دارد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل گفت: برای موفقیت در حوزه ترافیک و کاهش تلفات باید وضعیت فعلی رصد و آسیب‌شناسی و وضعیت مطلوب ترسیم شود تا بتوان به اهداف مورد نظر رسید.

سرهنگ فتاحی افزود: با اعمال اقدامات سلبی و برخورد با متخلفان نظم و انضباط اجتماعی حادث نخواهد شد بلکه باید با ارائه آموزش‌های لازم، مهندسی ترافیک و فرهنگ‌سازی مشکلات حوزه ترافیک در جامعه را حل کرد.

وی با تقدیر از همراهی و همکاری خوب رسانه‌ها با پلیس راهور استان اظهارکرد: رسانه‌ها علاوه بر اطلاع‌رسانی، نقش مهم و تاثیرگذاری در افکار عمومی دارند به طوری که هیچ دستگاه و سازمانی بدون استفاده از ظرفیت رسانه‌ها نمی‌تواند به اهداف خود برسد.

وی بیان کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی استان همیشه و در همه حال حتی در شرایط سخت به صورت تمام وقت در کنار مردم هستند تا هموطنان با کمال آرامش و آسایش و آسودگی خاطر تردد کنند.

در این آئین از تعدادی از فعالان حوزه ترافیک استان اردبیل با اهدای لوحی تجلیل شد. /ایرنا

کد خبر : 19428

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس