سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: یکشنبه 26 سپتامبر 2021 | 22:42 ب.ظ
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل:

صادرات کالا از پایانه مرزی بیله‌سوار ۱۰۸ درصد افزایش یافت

صادرات کالا از پایانه مرزی بیله‌سوار ۱۰۸ درصد افزایش یافت مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: میزان صادرات کالا از پایانه مرزی بیله‌سوار مغان در ۶ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۰۸ درصد افزایش داشته است.

کلیم اله وثوقی روز یکشنبه در بازدید از پایانه مرزی بیله‌سوار مغان افزود: در ۶ ماه نخست امسال در مجموع بیش از ۲۲۶ هزار تن کالا توسط ۱۰هزار و ۱۲۳ دستگاه کامیون از پایانه مرزی بیله‌سوار صادر شده است.

وی اظهار کرد: از این مقدار ۱۹۵ هزار تن کالا توسط هشت هزار و ۵۷۲ دستگاه کامیون ایرانی و ۳۱ هزار تن کالا توسط هزار و ۵۵۱ دستگاه کامیون آذری، اکراینی، روسی،  گرجی، تاجیکستان، قزاقستان و قرقیزستان از مرز خارج شده است.

او محصولات کشاورزی، انواع شیشه، نئوپان، انواع بنزین، میلگرد، سنگ ساختمانی، انواع کاشی، خرما، نمک و پروفیل را از عمده کالاهای صادر شده ایرانی در این مدت عنوان کرد.

وی با بیان اینکه این مقدار کالای ایرانی به کشورهای آذربایجان، روسیه، گرجستان و حوزه قفقاز صادر شده، اضافه کرد: امسال در این مدت بیش از ۲۱۸ هزار تن کالا توسط ۹ هزار و ۹۴۸ دستگاه کامیون از پایانه مرزی بیله‌سوار ترانزیت خروجی شده که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۳۱ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل بیان کرد: آب معدنی، سیمان، ام دی اف، گچ، نئوپان، بیسکویت، برنج، انواع البسه، سنگ های ساختمانی، پروفیل و نمک عمده کالای ترانزیت خروجی هستند.

وثوقی پایانه مرزی بیله‌سوار را جزو پنج پایانه برتر کشور دانست و گفت: عملیات گندزدایی و ضدعفونی سالن‌های تجاری و محوطه پایانه مرزی بیله سوار جهت مبارزه با ویروس منحوس کرونا مرتب انجام می شود اما بدلیل شیوع ویروس کرونا تردد مسافر از این پایانه مرزی کاهش یافته است.

وی اظهار کرد: در ۶ ماهه نخست امسال در مجموع ۹ هزار و ۲۱۵ نفر مسافر از پایانه مرزی بیله سوار به مقصد نخجوان باکو تردد کرده اند.

وی بیان کرد: با تلاش نهادهای مستقر در پایانه مرزی بیله‌سوار روند صادرات و واردات کالا در این پایانه عادی و روان است و انتظار می‌رود با برنامه‌ریزی مناسب و تلاش مستمر شاهد افزایش صادرات از این پایانه مرزی در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها باشیم.

بیله‌سوار مغان در ۱۶۵ کیلومتری شمال اردبیل و در همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است. گمرک و پایانه مرزی این شهرستان تنها گذرگاه فعال مرزی استان اردبیل می‌باشد./ایرنا

کد خبر : 19402

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس