سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: دوشنبه 13 سپتامبر 2021 | 20:00 ب.ظ

ناحیه صنعتی رضی مشگین‌شهر توسعه می‌یابد

ناحیه صنعتی رضی مشگین‌شهر توسعه می‌یابد مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: ناحیه صنعتی رضی مشگین‌شهر با هدف رونق تولید و اشتغال توسعه می‌یابد.

محمد اهلی افزود: ناحیه صنعتی رضی در مساحت ۲۳ هکتار احداث شده و تا ۴۰ هکتار توسعه پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه آب مورد نیاز ناحیه صنعتی رضی تامین می‌شود، گفت:با توجه به نقش ناحیه صنعتی رضی به عنوان کانون تولید در ایجاد اشتغال و سرمایه‌گذاری در بخش محروم و مرزی ارشق مشگین شهر ، همکاری‌های لازم با آب منطقه‌ای استان انجام خواهد شد و سعی می‌ شود با تامین اعتبارات لازم، مشکل آب این ناحیه صنعتی برطرف شود.

اهلی  با بیان اینکه استقبال بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در این شهرک مطلوب است ، بیان‌کرد: ۵۰ درصد اراضی این ناحیه صنعتی واگذار شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل از آماده‌سازی سه ناحیه صنعتی در این استان برای سرمایه گذاری خبرداد و گفت:مقدمات آماده‌سازی نواحی صنعتی انگوت گرمی ، گزاز و هشجین خلخال از سال گذشته آغاز شده و با توجه به نیاز مبرم این مناطق به زمین صنعتی، تلاش می‌شود هرچه سریعتر این نواحی صنعتی آماده و در اختیار متقاضیان قرار داده شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل ادامه داد:یکی از مشکلات شهرک‌های صنعتی استان، کمبود زمین برای سرمایه‌گذاران است که با تملک و برنامه‌های توسعه‌ای تلاش می‌شود زمین موردنیاز سرمایه‌گذاران تامین شود.

وی مساحت شهرک های صنعتی استان را ۱۴۰۰ هکتار ذکر کرد و گفت: در سال‌های اخیر با ورود چشمگیر سرمایه‌گذاران به شهرک‌های صنعتی مواجه هستیم و به همین دلیل توسعه شهرک‌های صنعتی یکی از برنامه‌های اولویت‌دار این شرکت در سال جدید و سال‌های آتی خواهد بود.

اهلی از جمله برنامه‌های توسعه‌ای این شرکت در سال جدید را تملک ناحیه صنعتی اصلاندوز مغان و توسعه ناحیه صنعتی رضی مشگین‌شهر اعلام و ابرازامیدواری کرد با توسعه و ایجاد شهرک‌های صنعتی جدید بتوان زمینه حضور سرمایه‌گذاران در استان را تسهیل کرد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل ادامه روند مثبت ایجاد و تامین زیرساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی استان را منوط به تخصیص اعتبارات مناسب دانست و افزود: همان طور که تاکنون شاهد حمایت مسئولان استانی و کشوری از شهرک‌های صنعتی بودیم، امیدوار هستیم با تخصیص اعتبارات مناسب شاهد آبادانی و تکمیل زیرساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی استان باشیم.

وی یکی از زمینه‌های حضور سرمایه‌گذاران در استان را تامین و احداث زیرساخت‌های لازم در شهرک‌های صنعتی دانست و گفت: ایجاد زیرساخت شهرک‌های صنعتی در توسعه، آماده سازی، بهبود و استقرار واحدهای تولیدی نقش مهمی دارد و این شرکت از تمام ظرفیت‌ها برای تکمیل زیرساخت مورد نیاز واحدهای صنعتی استفاده خواهد کرد.

استان اردبیل دارای ۲۰ شهرک و نواحی صنعتی است./ایرنا

کد خبر : 19393

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس