سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 26 آگوست 2021 | 11:28 ق.ظ
استاندار اردبیل:

وضعیت استان اردبیل از لحاظ شیوع کرونا بحرانی است

وضعیت استان اردبیل از لحاظ شیوع کرونا بحرانی است استاندار اردبیل گفت:در حال حاضر استان از لحاظ شیوع ویروس کرونا در وضعیت بحرانی است و مردم باید در کنار مسوولان نسبت به وضعیت حاکم احساس مسوولیت کنند.

اکبر بهنامجو   در جلسه ستاد مدیریت کرونا که بصورت ویدئو کنفرانس با فرمانداران برگزار شد، اظهار کرد: رعایت تمام شیوه نامه‌های بهداشتی و استفاده صحیح از ماسک مهم‌ترین راه پیشگیری از شیوع ویروس منحوس کروناست.
وی با بیان اینکه عوامل پزشکی و ستاد کرونا باید با برنامه‌ریزی دقیق در اقناع سازی مردم تلاش کنند افزود: همه باید به هر نحو ممکن در ترویج فرهنگ استفاده از ماسک سه لایه و رعایت اصول بهداشتی که جزیی از زندگی روزمره شده  تلاش کنند.
استاندار اردبیل تصریح کرد: موضوع کرونا یک بحث بحرانی و وضعیت استثنایی است و باید تداوم غربال گری، شناسایی بیماران، نظارت و رسیدگی به افراد قرنطینه شده و همچنین محدودیت ورود خودروهای غیربومی به مناطق قرمز در دستور کار قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه عادی انگاری و بی توجهی مردم و بازاریان باعث افزایش مبتلایان می‌شود اظهار کرد: تمهیدات لازم در افزایش مراکز تجمیعی واکسیناسیون و نظارت کافی بر عملکرد عوامل آن ضروری است تا خدایی ناکرده مراکز تزریق واکسن به محل انتشار ویروس تبدیل نشود.
بهنامجو افزود: اکیپ‌های نظارتی باید بر اقناع سازی افراد تلاش کنند و کسانی که به هر نحوی قانون را رعایت نمی کنند تذکرات لازم بصورت کتبی و لسانی ارایه دهند و همچنین در رابطه با سالن‌های ورزشی حساس باشند.
او ادامه داد: در جلسات بعدی نمایندگان مجلس نیز دعوت شوند تا از ظرفیت این عزیزان برای اقناع سازی و تامین واکسن بهره‌مند شویم چرا که همه تلاش‌ها بخاطر مردم است اگر مردم رعایت نکنند همه تلاش‌ها ابتر و بی‌نتیجه می‌ماند.
استاندار اردبیل بیان کرد: حضور و دخالت سازمان نظام پزشکی استان می‌تواند در اقناع سازی مردم نقش اساسی داشته باشد و استفاده از پزشکان متخصص با هماهنگی سازمان نظام پزشکی به کادر درمان بیمارستان‌ها کمک بزرگی خواهد کرد.

وضعیت بحرانی و قرمز شیوع موج پنجم بیماری کووید.۱۹ در استان اردبیل همچنان ادامه دارد به طوری که طی شبانه روز گذشته، آمار جان‌باختگان این ویروس مهلک به ۲۱ نفر افزایش یافت.

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین آمار اعلام شده توسط دبیرخانه ستاد مدیریت کرونای استان اردبیل، با فوت این ۲۱ فرد مبتلا، مجموع جان باختگان پنج موج شیوع بیماری کووید.۱۹ در این استان به ۲ هزار و ۱۲۹ نفر رسید.

همچنین بر اساس اعلام این مرجع، طی شبانه‌روز گذشته شمار مبتلایان بستری همزمان در مراکز درمانی این استان به ۸۷۷ نفر رسید و ۱۷۷ بیمار جدید نیز در مراکز درمانی این استان بستری شدند./ایرنا

کد خبر : 19373

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس