سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 26 آگوست 2021 | 11:25 ق.ظ

اردبیل، استان نخست در مطالعات پهنه‌های اکتشافی معدنی کشور است

اردبیل، استان نخست در مطالعات پهنه‌های اکتشافی معدنی کشور است رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: اردبیل در به نتیجه رسیدن مطالعات اکتشافی پهنه‌های معدنی رتبه اول را در بین استان‌های کشور به خود اختصاص داده است.

 رامین صادقی در این زمینه افزود: عملیات اکتشاف مقدماتی در وسعت بیش از هفت هزار و ۵۰۰ کیلومترمربع به پایان رسیده و برای ادامه عملیات اکتشاف تفصیلی در ۱۶ محدوده امیدبخش اقدامات آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه عملیات اکتشاف تفصیلی در ۲ محدوده به پایان رسیده و در مرحله بررسی و صدور گواهی کشف است، بیان کرد: پروانه اکتشاف برای ۱۲ محدوده صادر و برای چهار محدوده نیز در مرحله صدور پروانه اکتشاف هستیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل مواد کشف شده را بیش از ۱۵۳ میلیون تن اعلام کرد و گفت: این مواد شامل کانی سنگ، مس، مولیبدن و طلا است.

وی تعداد پروانه‌های اکتشافی صادر شده در یک سال گذشته را بیش از ۱۷ فقره برشمرد و اضافه کرد: در این زمینه نیز با یک جهش هفت درصدی روبه‌رو هستیم.

صادقی یکی از برنامه‌های مهم در این بخش را افزایش استخراج مواد معدنی از معادن دانست و ادامه داد: در این حوزه نیز با یک جهش ۱۱ درصدی نسبت به سال گذشته روبه‌رو هستیم و از محورهای مهم در بخش معدن استان اردبیل فعال‌سازی معادن در ۲ سال گذشته بوده است.

وی اظهار کرد: تعداد ۲۰ معدن راکد با اشتغال‌زایی ۱۰۰ نفر در همین راستا دوباره فعال شده و در یک سال گذشته هم تعداد ۱۷ فقره پروانه بهره‌برداری معادن در استان اردبیل صادر شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل یادآور شد: در حال حاضر ظرفیت ۲۱۲ پروانه بهره‌برداری با ذخیره ۴۵۰ میلیون تن انواع مواد معدنی با سرمایه‌گذاری بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان در این استان وجود دارد./ایرنا

کد خبر : 19367

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس