سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 26 آگوست 2021 | 11:23 ق.ظ
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل :

دامداران استان اردبیل به تمدید پروانه چرا مراتع اقدام کنند

دامداران استان اردبیل به تمدید پروانه چرا مراتع اقدام کنند مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: دامداران صاحب پروانه چرای دام این استان تا هشتم آذرماه سال جاری نسبت به پرداخت بدهی و تمدید پروانه چرای خود اقدام نمایند در غیر این صورت پروانه چرای آنان باطل خواهد شد.

محمود قلی زاده به خبرنگاران اظهار کرد:  کلیه مرتعدارانی که تاکنون موفق به پرداخت حقوق و عوارض قانونی ناشی از تمدید سالیانه پروانه چرای دام سنوات قبل نشده‌اند تا هشتم آذر ماه سالجاری مهلت دارند نسبت به پرداخت بدهی و تمدید پروانه مرتعداری خود و متعاقب آن در اجرای بند ۲۰ فصل دوم شیوه نامه فنی و اجرایی بهره برداری از مراتع کشور نسبت به تهیه و اجرای طرح مرتعداری اقدام کنند.

وی اضافه کرد: چنانچه دارنده پروانه چرای دام فوت نماید برابر بند ۴۸ فصل دوم شیونامه فنی و اجرایی بهره برداری از مراتع کشور ظرف مدت ۲ سال از زمان فوت ،همسر و فرزندان مرتعدار متوفی که ساکن محل یا عضو نظام عشایری و بصورت مستمر به حرفه مرتعداری مشغول باشند مکلف هستند یک نفر را از بین خود انتخاب و به اداره معرفی کنند در غیر این صورت مجوز مرتعدار متوفی باطل و مرتع بدون معارض خواهد شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: چنانچه تاریخ فوت مرتعدار متوفی در سنوات قبل بوده باشد همسر و فرزندان متوفی حداکثر  فرصت دارند تا ۱۱ شهریور  ماه جاری نسبت به معرفی یک نفر از بین خود اقدام نمایند  در غیر این صورت مجوز مرتعداری متوفی ابطال و مرتع فوق بلامعارض شناخته می‌شود.

قلی زاده با یادآوری استقبال دامداران برای تهیه  طرح مرتعداری گفت: اقدامات مناسبی از طریق همکاری  سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل برای تهیه طرح مرتعداری برای این افراد انجام شده‌است.

استان اردبیل یک میلیون و ۵۰ هکتار مرتع ییلاقی، قشلاقی و میان‌بند و همچنین ۶۵ هزار هکتار جنگل دارد./ایرنا

کد خبر : 19364

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس