سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: شنبه 14 آگوست 2021 | 12:31 ب.ظ
مدیر نمایندگی ستاد دیه استان اردبیل:

طرح ‘هر هیات آزادی یک زندانی’ در اردبیل برگزار می‌شود

طرح ‘هر هیات آزادی یک زندانی’ در اردبیل برگزار می‌شود مدیر نمایندگی ستاد دیه استان اردبیل از اجرای طرح ‘هر هیات یا مسجد، آزادی یک زندانی جرایم غیرعمد و مالی’ برای چهارمین سال متوالی در این استان خبر داد.

کریم‌الله محبوبی روز شنبه در نشست جامعه حسینیان اردبیل به استفاده بهینه از ظرفیت ماه‌های محرم و صفر برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و مالی اشاره کرد و افزود: برای اجرای این طرح از ظرفیت مردم حسینی و ولایت‌مدار، خیران گرانقدر، سازمان‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی استفاده می‌شود تا به نیت ۷۲ شهید کربلا ۷۲ نفر از زندان های استان آزاد شوند و به کانون گرم خانواده بازگردند.

وی جلوگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی از جمله مزیت‌های این طرح برشمرد و بیان کرد: جامعه حسینیان اردبیل در سال ۱۳۹۷ مبلغ ۱۰۷ میلیون تومان، حدود ۱۶۶ میلیون تومان سال ۱۳۹۸ و در سال ۹۹ بیش از  ۵۰۰ میلیون تومان در ماه‌های محرم و صفر برای آزادی زندانیان جمع‌آوری کردند و پیش‌بینی می‌شود امسال این رقم به یک میلیارد تومان برسد.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان اردبیل اضافه کرد: تاکنون ۱۴ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد و مالی با کمک مبلغ بیش از ۳۰۰ میلیون تومان از سوی یکی از خیران عضو ستاد دیه این استان در روزهای دهه اول محرم از زندان‌ آزاد شده‌اند.

به گفته وی، همچنین تفاهم‌نامه‌ای بین اداره‌کل اوقاف و امور خیریه، اداره‌کل زندان‌ها و نمایندگی ستاد دیه استان اردبیل تنظیم شده است تا با هم‌افزایی و هم‌پوشانی بهتر گام‌های موثری برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و مالی در این استان برداشته شود.

محبوبی یادآور شد: امسال ۷۲ نفر زندانی مالی با محکومیت هفت میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به کمک خیران از زندان‌های استان اردبیل آزاد شده‌اند که اتفاق مبارکی است و البته رضایت شاکیان، آورده خود زندانیان، تسهیلات بانکی و تقسیط مبلغ پرونده‌ها نیز در آزادی آنها موثر بود.

وی پیش‌تر نیز از تمهید زمینه آزادی ۳۵۰ زندانی جرایم مالی و غیرعمد در استان اردبیل با کمک مردم و خیران در سال‌جاری خبر داده بود./ایرنا

کد خبر : 19343

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس