سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: شنبه 14 آگوست 2021 | 12:26 ب.ظ
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل:

ایجاد بخش‌ جدید بستری مبتلایان کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل

ایجاد بخش‌ جدید بستری مبتلایان کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل از ایجاد بخش‌های جدید در مراکز درمانی این استان به منظور بستری و مداوای مبتلایان پرشمار ویروس کرونا خبر داد.

دکتر شهرام حبیب زاده گفت: با توجه به افزایش شدید شمار مبتلایان کرونا در استان اردبیل و به دنبال تکمیل ظرفیت تخت‌های کرونایی در مرکز استان و شرایط بحرانی شیوع کرونا، با ایجاد بخش های جدید، تخت مورد نیاز برای بستری بیماران تامین شد.

وی با اشاره به راه‌اندازی یک بخش با ۲۱ تخت در بیمارستان بوعلی، ایجاد ۲ بخش در بیمارستان امام رضا(ع)، تبدیل مرکز غربالگری سرطان در بیمارستان امام خمینی(ره) اردبیل به درمانگاه ۱۶ ساعته و استقرار تخت بستری در مدرسه راثی نظام جهت بستری موقت بیماران تزریقی افزود: این اقدامات به دنبال حجم بالای مراجعان به اورژانس کرونا و مدیریت تخت‌ها انجام شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل تاکید کرد: چنانچه وضعیت شیوع گسترده کرونا در استان تداوم یابد، امکانات و تجهیزات دانشگاه علوم پزشکی پاسخگوی نیاز مراجعان و بیماران کرونایی نخواهد بود.

وی ایجاد بیمارستان صحرایی و به کارگیری ظرفیت سایر دستگاه‌ها برای بستری بیماران کرونایی استان اردبیل را محتمل دانست و خواستار مشارکت همگانی برای کاهش ابتلا به کرونا در سطح استان شد.

دکتر حبیب‌زاده، وضعیت شیوع کرونا در استان اردبیل را بسیار بحرانی خواند و اظهار کرد: اگر این سیر تا ۱۰ روز آینده ادامه پیدا کند، به طور یقین در روزهای آینده با کمبود تخت بستری و فلج شدن خدمات‌رسانی به بیماران کرونایی در استان مواجه خواهیم شد.

وی با اشاره به ترخیص ۱۰۰ نفر از مبتلایان بستری تاکید کرد: با افزایش شمار مبتلایان جدید، اگر میزان بستری نسبت به ترخیص بیشتر از ۷۰ بیمار باشد، در مدت پنج روز تمام تخت‌های شهر اردبیل پر از بیمار خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل همچنین از شناسایی ۱۷۰ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا طی شبانه‌روز گذشته در استان خبرداد و گفت: این تعداد بیمار جدید بستری در یک روز معادل پنج بخش کاملا پر مراکز درمانی است.

وی تامین نیاز به پرستار، اکسیژن و تجهیزات پزشکی برای این تعداد بیمار جدید را سخت و خارج از توان بخش بهداشت و درمان استان عنوان کرد و افزود: افزایش شمار بیماران بستری همزمان این استان به ۷۶۹ نفر در روز گذشته نشان می دهد که شیوع کرونا در استان در ادامه موج پنجم با شدت در حال افزایش است.

به گزارش ایرنا، وضعیت قرمز شیوع بیماری کووید.۱۹ در استان اردبیل که از سه هفته قبل آغاز شده، همچنان ادامه دارد به طوری که طی شبانه‌روز گذشته، شمار مبتلایان جدید به ۱۷۰ نفر و افراد بستری همزمان در مراکز درمانی این استان نیز به ۷۶۹ نفر افزایش یافت.

دبیرخانه ستاد مدیریت کرونای استان اردبیل روز جمعه اعلام کرد که در ادامه روند صعودی موج پنجم شیوع کرونا، شمار مبتلایان جدید و بستری همزمان کووید.۱۹ در استان اردبیل نسبت به یک ماه قبل بیش از هفت برابر شده و این بیماری با سرعت بیشتر در حال شیوع گسترده است.

بالاترین آمار مربوط به فوت بیماران مبتلا به کرونا در استان اردبیل در هشتم آذرماه سال گذشته با ۲۲ فوتی، بیشترین آمار بستری روزانه مبتلایان کرونا با ۱۷۰ نفر و بالاترین رکورد بستری همزمان مبتلایان نیز با ۷۶۹ نفر در روز ۲۲ مردادماه ۱۴۰۰ به ثبت رسیده است./ایرنا

کد خبر : 19336

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس