سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: جمعه 13 آگوست 2021 | 14:40 ب.ظ

همایش شیرخوارگان حسینی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اردبیل برگزار شد

همایش شیرخوارگان حسینی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اردبیل برگزار شد همایش شیرخوارگان حسینی به یاد طفل صغیر امام حسین (ع) و در راستای تبیین فرهنگ عاشورا در فضای باز در اردبیل برگزار شد.

همزمان با چهارمین روز از ماه محرم‌الحرام  همایش شیرخوارگان حسینی به یاد طفل صغیر امام حسین (ع) و در راستای تبیین فرهنگ عاشورا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و در فضای باز در پارک بانوان شهر اردبیل برگزار شد.

مادران در روزهای کرونایی نیز نگذاشتند یاد طفل ۶ ماهه کربلا از یادها برود و با حضور در برنامه‌ها بصورت محدود و رعایت پروتکل‌ها به برگزاری مراسم عزاداری پرداختند.

امروز جای جای استان اردبیل حال و هوای معنوی به خود گرفته بود و مادران اردبیلی در این مراسم عظیم معنوی به یاد طفل ۶ ماهه کربلا کودکان خود را در آغوش گرفته و نوای لالایی سر دادند و هم ناله با زنان کربلا برای قربت و مظلومیت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) گریستند.

این مراسم از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۰ برگزار و حجت‌الاسلام حسین نوری، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان اردبیل به عنوان سخنران مراسم در این همایش حضور داشتند و اباصلت ابراهیمی و میثم افتخاری مداحان اهل بیت(ع) نیز به مداحی در رثای شهدای کربلا به ویژه حضرت علی اصغر(ع) پرداختند.

همایش شیرخوارگان حسینی یکی از مناسک مذهبی بزرگداشت عاشورا است که به یاد کودکان کشته شده در روز عاشورا از سوی مسلمانان در ایران و کشورهای دیگری همچون هند، پاکستان، بحرین، عراق، عربستان، ترکیه و افغانستان همه ساله در نخستین جمعه ماه محرم برگزار می‌‌شود.

همایش شیرخوارگان حسینی در سایر شهرهای این استان نیز برگزار شد تا مادران به همراه فرزندانشان اوج ارادت، محبت و انس قلبی خود را به آرمان بلند امام حسین(ع) نشان دهند که قرائت زیارت عاشورا، بیان احکام شرعی، عزاداری جوانان عاشورایی و اجرای مراسم شیرخوارگان حضرت علی اصغر(ع) از جمله برنامه‌های اجرا شده در این همایش‌ها بود.

تصاویر و لحظات بسیار زیبایی امروز در همایش شیرخوارگان حسینی ثبت شد و از اشک و گریه‌های مادران گرفته تا لالایی‌هایی که برای فرزندان‌ و شیرخوارگان خوانده می‌شد همه و همه باشکوه و دیدنی بود./ تسنیم

 

کد خبر : 19322

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس