سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: جمعه 13 آگوست 2021 | 14:26 ب.ظ

واحدهای تولیدی استان اردبیل تاکنون جانباخته کرونایی نداشته‌اند

واحدهای تولیدی استان اردبیل تاکنون جانباخته کرونایی نداشته‌اند سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: رعایت موارد و پروتکل‌های بهداشتی در واحدهای کارگری باعث شده است تا هیچ‌گونه فوت نیروی کار ناشی از بیماری کووید.۱۹ در واحدهای تولیدی استان گزارش نشود.

بهروز رحیم‌زاده  با تاکید بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در واحدهای کارگری افزود: واحدهای تولیدی استان تاکنون هیچ گونه تعطیلی یا توقف فعالیت به جهت شیوع ویروس کرونا نداشته‌اند که این امر ناشی از جلوگیری از ورود افراد مشکوک به محیط کار و قطع زنجیره انتقال است.

وی بیان کرد: تخصیص سهیمه واکسن کرونا به کارگران واحدهای تولیدی با اولویت واحدهای کارگری با تراکم بالای نیروی کار پیگیری می‌شود.

سرپرست تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل افزود: به لحاظ شیوع موج پنجم ویروس کرونا و با توجه به اینکه واحدهای کارگری با تراکم نیروی انسانی بسیار بیشتر از سایر واحدها در معرض ابتلای نیروی کار خود به این ویروس هستند، به شدت لازم است که رعایت پروتکل‌های اعلامی را مد نظر قرار دهند.

وی تشریح کرد: با شیوع ویروس کرونا طی هماهنگی با دانشگاه علوم پزشکی چک لیست رعایت پروتکل‌های بهداشتی تهیه و جهت اجرا به بنگاه‌های اقتصادی، واحدهای کارگری و تولیدی ابلاغ شد.

وی بیان کرد: تب‌سنجی کارگران هنگام ورود به محیط کار، افزایش تعداد شیفت‌های کار و کاهش تراکم نیروی انسانی، افزایش تعداد سرویس‌های رفت و برگشت کارگران، استفاده از ظروف یکبار مصرف در آشپزخانه و سلف کارخانه‌ها و جلوگیری از هرگونه تجمع و قرنطینه افراد مشکوک به کرونا و کارگرانی که با افراد مشکوک به بیماری ارتباط داشته‌اند، از جمله مواردی است که به واحدهای تولیدی ابلاغ شده است.

وی اضافه کرد: اکیپ‌های بازرسی مشترک دانشگاه علوم پزشکی و بازرسان کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صورت مستمر جهت جلوگیری از ایجاد هرگونه مشکل در واحدهای تولیدی اقدام به بازدید و نظارت بیشتر خواهند کرد.

او  گفت: واحدهای کارگری و کارفرمایانی که در رعایت پروتکل‌های بهداشتی جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بیشتر پیشقدم باشند، مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

یعثوب نژادمحمد ، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری اردبیل هم گفت: تخصیص سهیمه واکسن کرونا به کارگران واحدهای تولیدی با اولویت واحدهای کارگری با تراکم بالای نیروی کار پیگیری می‌شود.

وی بیان کرد: کارفرمایان و مسئولان خانه‌های بهداشت کارگری در واحدهای تولیدی بالای ۵۰ نفر باید بیش از پیش رعایت پروتکل‌های بهداشتی را مدنظر قرار داده و از ورود افراد مشکوک به بیماری به محیط کار جلوگیری کنند.

وی افزود: حمایت مادی و معنوی کارفرمایان از کارگرانی که دچار بیماری کرونا شده‌اند و در قرنطینه به سر می‌برند باعث شکستن زنجیره انتقال و وقوع شبکه‌ای عظیم از بیماری و در نهایت آسیب به تولید و اقتصاد واحدها خواهد شد.

او اضافه کرد: با توجه به تراکم نیروی انسانی با حجم بالای هزار نفر در برخی از واحدهای کارگری و عدم وقوع زنجیره انتقال در این واحدها از اقدامات کارفرمایان در راستای سلامتی و رعایت پروتکل‌ها قابل تقدیر است.

معاون استاندار اردبیل با اشاره به خیز شدید کرونا در کشور گفت: پیک پنجم ویروس کرونا حجم عظیمی از افراد، کادر درمانی و مشاغل را درگیر خود کرده که با الزام به رعایت بیشتر و دوری از ساده‌انگاری کرونا نباید اوضاع به سمت خارج از کنترل پیش برود.

وی افزود: تعداد مراجعان به مراکز درمانی، بستری و فوتی به شدت رو به افزایش است و با توجه به اولویت سلامتی جامعه با هیچ یک از متخلفان نقض پروتکل‌های بهداشتی تعارف نداریم و به شدت برخورد خواهد شد./ایرنا

کد خبر : 19315

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس