سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 12 آگوست 2021 | 13:57 ب.ظ

۴۰ واحد صنعتی راکد در استان اردبیل احیا می‌شود

۴۰ واحد صنعتی راکد در استان اردبیل احیا می‌شود مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: ۴۰ واحد صنعتی راکد در شهرک‌های صنعتی این استان تا پایان سال احیا می‌شود.

محمد اهلی روز چهارشنبه در جریان بازدید خبرنگاران از ۲ واحد تولیدی شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل افزود: افزایش اشتغال و تحقق شعار تولید، پشتیبانی و موانع‌زدایی از حمایت و برنامه‌های این شرکت برای بازفعال‌سازی واحدهای صنعتی راکد و نیمه‌فعال در شهرک‌های صنعتی استان اردبیل می‌باشد.

وی اضافه کرد: تاکنون ۱۵ واحد تولیدی و صنعتی استان به چرخه تولید باز برگشته و امید است تا پایان سال بقیه واحدهای راکد فعال شوند.

اهلی با بیان اینکه سال گذشته ۳۵ واحد تولیدی راکد فعال شد، افزود: ۷۵ درصد واحدهای تولیدی و صنعتی استان اردبیل فعال و ۲۵ درصد دیگر هم راکد و نیمه‌فعال است.

وی بازدید و بررسی مشکلات واحدهای صنعتی را زمینه‌ساز آشنایی مدیران با مشکلات واحدهای تولیدی دانست و گفت: مشکلات بیشتر واحدهای تولیدی در زمینه تامین سرمایه در گردش، مشکلات بانکی ، بیمه‌ای و مالیاتی است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی بیان کرد: تلاش می‌شود با حل موانع موجود و با همراهی دستگاه‌های اجرایی مربوطه،  واحدهای صنعتی راکد  احیا شده و به چرخه تولید بازگردند.

وی کاهش بروکراسی اداری را یکی از لازمه‌های لازم برای جذب سرمایه‌گذاران در استان برشمرد و ابراز امیدواری کرد تا با کاهش بروکراسی، روند سرمایه‌گذاری‌ها در استان تسهیل و افزایش یابد.

اهلی تامین امکانات اولیه و زیرساخت‌های ضروری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی را مورد اشاره قرار داد و گفت: تلاش بر این است تا با تکمیل زیرساخت‌ها ، جذب سرمایه‌گذاری در استان افزایش یابد و به ایجاد شهرک‌ها و نواحی صنعتی جدید نیز توجه ویژه‌ای شود.

وی از حمایت سرمایه‌گذاران برای فعالیت‌های تولیدی و صنعتی خبرداد و اظهارکرد: شرکت شهرک‌های صنعتی مشوق‌های لازم را برای سرمایه‌گذارانی که اقدام به ایجاد واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرک‌های صنعتی می‌کنند، در نظر گرفته است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل با بیان اینکه حمایت از صنعتگر ، ایجاد اشتغال و کارآفرینی توسعه اقتصادی را بدنبال خواهد داشت، افزود: حمایت از صنایع کوچک به تولید زودبازده منجر شده و راهگشای رشد صنعت است.

وی با اشاره به راه‌اندازی کلینیک کسب و کار برای رفع موانع تولید گفت: با بازدید میدانی کلینیک کسب و کار استان از چند شهرک صنعتی، مشکلات تعدادی از واحدهای تولیدی احصاء و عارضه‌یابی شده است.

اهلی ادامه داد: کلینیک کسب و کار استان در سال ۹۸ با هدف عارضه‌یابی و رفع موانع تولید واحدهای مشکل‌دار از سوی  شرکت شهرک‌های صنعتی تشکیل شده و در سال گذشته ۹۹ واحد تولیدی مستقر در ۴ شهرک صنعتی شماره یک اردبیل، شماره ۲ اردبیل، مشگین‌شهر و خلخال از سوی اعضای کلینیک کسب و کار بازدید میدانی شد که این بازدیدها منتج به عارضه‌یابی و رفع مشکل واحدهای تولیدی شد.

خبرنگاران در این بازدید در جریان فعالیت شرکت آرتا سرام واحد صادراتی کاشی و سرامیک و شرکت آیدا گستر بسته‌بندی مرغ قرارگرفتند./ایرنا

کد خبر : 19306

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس