سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 12 آگوست 2021 | 13:53 ب.ظ
استاندار اردبیل:

تاسیسات پایاب سدهای استان صیانت شوند

تاسیسات پایاب سدهای استان صیانت شوند استاندار اردبیل گفت: با توجه به اینکه اجرای برخی نواحی پایاب سد خدا آفرین و سایر سدها به زودی به اتمام می رسد باید تا واگذاری اراضی تاسیسات این نواحی حفظ و صیانت شود.

اکبر بهنامجو روز چهارشنبه در جلسه بررسی آخرین وضعیت پایاب سد خدا آفرین اظهار کرد: پایاب خدا آفرین بزرگترین پروژه سامانه آبیاری نوین بعد از انقلاب با عنایت مقام معظم رهبری و حمایت دولت در شمال استان واقع شده است و مردم و مسوولان باید برای حفظ بیت المال جهادی عمل کنند.
وی افزود: این پروژه حدود یک هزار و ۱۰۰میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل شبکه آبیاری نیاز دارد که با هماهنگی و پیگیری‌های انجام گرفته توسط سازمان جهاد کشاورزی و شرکت آب منطقه ای باید تعیین تکلیف شود.
استاندار اردبیل تصریح کرد:ناحیه سوم عمرانی پروژه تا سه ماه دیگر تکمیل می‌شود و باید تا تعیین و تکلیف اراضی نسبت به نگهداری پست‌ها اقدامات شایسته‌ای انجام شود.
بهنامجو ادامه داد: تاکنون شبکه آبیاری و زهکشی پنج هزار هکتار از ۳۷ هزار هکتار در ناحیه عمرانی اول با همکاری آب منطقه ای و سازمان جهاد کشاورزی استان به بهره‌برداری رسیده و پیشرفت فیزیکی ناحیه عمرانی دوم نیز بالای ۹۳درصد است.
وی ضمن قدردانی از رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارتخانه‌های نیرو و جهاد کشاورزی گفت: این پروژه با همکاری و پیگیری دستگاه‌های متولی به مرحله نهایی نزدیک شده و احتمال اجرای طرح آبیاری هوشمند بصورت پایلوت در پارس آباد مغان وجود دارد.
استاندار اردبیل از واگذاری و تعیین و تکلیف اراضی در پایاب سدهای خداآفرین، احمد بیگلو و عمارت خبر داد و گفت:واگذاری اراضی عرفی قشلاقات تا حدودی تعیین تکلیف شده است و بحث واگذاری به بهره برداران در دستور کار قرار دارد که طبق قانون و نظام بهره‌برداری در اراضی پایاب در شهرستان‌های محدوده با بهره‌گیری از نظر کارشناسان آب منطقه ای، فرمانداران و کارشناسان جهاد کشاورزی اقدام می‌شود.
در این جلسه رییس سازمان جهاد کشاورزی استان و کارشناسان مسوول این سازمان و همچنین کارشناسان آب منطقه ای اردبیل از آخرین وضعیت پایاب  سد خداآفرین و واگذاری اراضی گزارشی را ارایه کردند./ایرنا

کد خبر : 19300

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس