سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه 21 جولای 2021 | 12:57 ب.ظ
استاندار اردبیل:

واحدهای صنفی در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی پلمب می‌شوند

واحدهای صنفی در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی پلمب می‌شوند استاندار اردبیل با بیان اینکه بازار و پاساژها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجاز به فعالیت هستند، گفت: واحدهای صنفی در صورت بی‌توجهی به شیوه نامه‌های بهداشتی از سوی مراجع نظارتی باید پلمب شوند.

اکبر بهنامجو در جلسه ویدیوکنفرانس با فرمانداران استان افزود: بر اساس مصوبه ستاد کرونا، رستوران‌ها و اغذیه‌فروشی‌ها به صورت بیرون‌بر فعال بوده اما قلیان‌سراها حق فعالیت ندارند و نیروهای نظارتی موظفند در صورت مشاهده تخلفات، برخورد قانونی انجام دهند.

وی با اشاره به وضعیت قرمز کرونایی در اردبیل خواستار رعایت دقیق  پروتکل‌های بهداشتی و پرهیز از دورهمی و تجمعات شد و گفت: اگر مردم این شیوه‌نامه‌ها را رعایت نکنند با توجه به وضعیت وخیم استان‌های جنوبی و تهران، شاهد وخامت وضعیت کرونایی در استان و افزایش تصاعدی بیماران و فوت شدگان خواهیم بود.

استاندار اردبیل از تمامی فرمانداران و دستگاه‌های اجرایی مرتبط خواست نظارت بر رعایت پروتکل‌ها را تشدید کنند و هرگونه کوتاهی در این زمینه را غیرقابل قبول دانست.

بهنامجو همچنین بر انجام به موقع واکسیناسیون گروه‌های سنی مشمول تاکید کرد و گفت: فرمانداران و مراکز بهداشتی تمام تلاش خود را بکار گیرند که گروه‌های سنی معرفی شده در کمترین زمان ممکن به تزریق واکسن اقدام کنند.

وی اظهارکرد: بررسی بیماران بستری در بیمارستان‌ها نشان می‌دهد تعداد افرادی که واکسن زده‌اند و در بیمارستان‌ها بستری هستند بسیار پایین است و این نشانگر مقاومت افراد واکسینه شده در برابر کروناست.

استاندار اردبیل از مردم استان خواست موضوع واکسیناسیون را جدی بگیرند و بر اساس دستورالعمل‌های وزارت بهداشت خیلی سریع اقدام کنند.

کد خبر : 19272

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس