سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه 21 جولای 2021 | 12:51 ب.ظ

نماز عید قربان در استان اردبیل اقامه شد

نماز عید قربان در استان اردبیل اقامه شد نماز عید قربان روز چهارشنبه با حضور مردم مومن و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مناطق مختلف استان اردبیل برگزار شد.

در شهر اردبیل نماز عید قربان به امامت آیت‌الله سیدحسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در فضای باز  پیاده‌راه شهیدگاه اردبیل برگزار شد.

آیت‌الله عاملی در خطبه‌های نماز عید قربان اردبیل در سخنانی عید قربان را تداوم عید فطر دانسته و بیان کرد: عید قربان عید تقرب به پیشگاه حضرت احدیت است.

وی بیان کرد: قربان در واقع آغاز تحول روحی در مومنان است و مسلمانان با قربانی کردن در واقع قرب و پیراسته شدن از هر عمل غیر الهی را به نمایش می‌گذارند.

وی اضافه کرد: عید قربان عید تقوا ، توحید و نزدیکی به خداوند متعال است.

وی با بیان اینکه ۲ عید بزرگ فطر و قربان اعیاد بزرگ و مکمل هم می‌باشند، افزود: قربان تحول روحی است و قربانی کردن در واقع نمادی از ذبح هواهای نفسانی و بندگی و نزدیکی به خداوند است.

آیت‌الله عاملی همچنین از اهداف این عید را  رسیدگی به امور مستمندان دانست و از مومنان خواست تا در این عید بزرگ اسلامی به یاد فقرا بوده و دستگیر آنها باشند که یکی از فلسفه‌های عید نیز همین امر است.

همچنین در شهرستان‌های پارس‌آباد، بیله‌سوار، گرمی، مشگین‌شهر، خلخال، سرعین، نیر، کوثر ، اصلاندوز ، انگوت و نمین نماز عید قربان با حضور مردم برگزار و در آن ائمه جمعه با گرامیداشت این عید بزرگ مردم را به دستگیری محرومان و عبادت و بندگی پرودگار فراخواندند./ایرنا

کد خبر : 19266

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس