سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: یکشنبه 18 جولای 2021 | 14:28 ب.ظ

بیش از ۲ هزار تخلف صنفی در اردبیل کشف شد

بیش از ۲ هزار تخلف صنفی در اردبیل کشف شد رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از کشف ۲ هزار و ۱۳ مورد تخلف صنفی در جریان بازرسی‌های سه ماهه نخست سال‌جاری خبر داد.

رامین صادقی روز یکشنبه در این زمینه اظهار کرد: ۵۱ هزار و ۶۳۶ مورد بازرسی از واحدهای صنفی از جمله تعداد ۱۶۹ گشت مشترک با سایر دستگاه‌های اجرایی از جمله فرمانداری، تعزیرات حکومتی، مرکز بهداشت و معاونت غذا و دارو در سه ماهه نخست سال ١٤٠٠ انجام شده است.

وی افزود: تعداد ۷۲۴ مورد شکایت مردمی به صورت حضوری یا از طریق سامانه ارتباطی ۱۲۴ اداره مشارکت‌های مردمی سازمان صمت در این مدت دریافت شد که از این تعداد ۱۵۶ مورد متخلف، ۲۵۴ مورد غیرمتخلف بودند و ۳۱۶ مورد نیز به دلیل اخذ نظریه کارشناسی در دست بررسی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل بیان کرد: تعداد یک‌هزار و ۸۹۰ پرونده تخلف مانند گران‌فروشی، کم‌فروشی، درج نکردن قیمت و نصب نرخ‌نامه، فروش اجباری، احتکار و عرضه خارج از شبکه به ارزش ۱۸۳ میلیارد ریال در این مدت تشکیل شده که پس از تکمیل برگ گزارش بازرسی، جهت رسیدگی و صدور حکم به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

وی در ادامه از شهروندان درخواست کرد که در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی مراتب را جهت رسیدگی از طریق سامانه ارتباطی ۱۲۴ اداره مشارکت‌های مردمی سازمان صنعت، معدن و تجارت اطلاع دهند.

نزدیک به ۵۵ هزار واحد صنفی مجاز دارای پروانه در بخش کسب و کار استان اردبیل فعالیت دارند./ایرنا

کد خبر : 19249

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس