سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: یکشنبه 18 جولای 2021 | 14:17 ب.ظ
مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان:

۱۸ هزار تن چغندر قند در کشت و صنعت مغان تولید شد

۱۸ هزار تن چغندر قند در کشت و صنعت مغان تولید شد مدیرعامل شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان از تولید ۱۸ هزار تن چغندر قند در این شرکت خبرداد.

اسدالله محسن زاده افزود: برداشت چغندر قند پاییزه در موعد زمانی مشخص به سرعت در حال انجام بوده و تا این لحظه بیش از ۱۸ هزار تن از این محصول برداشت شده  و تا دهم مرداد به اتمام خواهد رسید.

وی اظهارکرد: در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها با هدف کاهش وابستگی به واردات شکر و تأمین نیازهای داخلی و همچنین به منظور بهره‌برداری هر چه بهتر از امکانات آب، زمین و بهبود معیشت کشاورزان چغندرکار منطقه بخشی از اراضی شرکت بصورت مشارکتی در اختیار چغندرکاران منطقه قرار داده شده و بر این اساس بذور منوژرم مورد نیاز نیز تامین و در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.

محسن زاده گفت: امسال بیش از ۱۶۰۰ هکتار از اراضی شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان به کشت محصول چغندرقند بهاره اختصاص یافته است و تلاش بر این است از سال‌های آینده کشت این محصول افزایش یابد.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت مغان از برنامه‌ریزی برای کاشت ۵۲۰ هکتار چغندر قند در مزارع  با تامین بذور خارجی مونوژرم از سوی شرکت و با نظارت کارشناسان آن خبرداد و گفت: این طرح به منظور افزایش طول دوره بهره‌برداری کارخانه قند مغان و تأمین حداکثر خوراک مورد نیاز این کارخانه بوده و با تمهیدات بعمل آمده این کارخانه امسال با تامین چغندرقند مورد نیاز با حداکثر توان فعالیت خواهد کرد.

محسن زاده گفت:امسال علاوه بر کاشت چغندرقند بهاره، بیش از ۱۲۰۰ هکتار از اراضی شرکت نیز به کشت محصول چغندرقند پاییزه با استفاده از ارقام مقاوم به بولت (ساقه روی)، اختصاص یافته که علاوه برکاهش چشمگیر در مصرف آب و اصلاح الگوی تناوب باعث افزایش طول دوره بهره‌برداری کارخانه قند مغان نیز خواهد شد.
۱۸ هزا تن چغندر قند در کشت و صنعت مغان تولید شد

وی به دریافت استاندارد صادرات محصولات به کشورهای خارجی و کارت بازرگانی این بنگاه عظیم اقتصادی اشاره کرد و گفت: تنوع توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی، بسته‌بندی و توجه جدی به این بخش از رویکردهای اقتصادی این شرکت است.

محسن زاده از حضور ۱۰ تیم و هیات خارجی در کشت و صنعت مغان خبرداد و گفت: این هیات‌ها از کشورهای مجارستان، روسیه، عراق و افغانستان وارد کشت و صنعت مغان شدند تا تفاهم‌نامه همکاری به امضا برسد.

شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با داشتن اراضی وسیع زراعی، ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار باغات میوه، مجتمع بزرگ دامپروری، کارخانه‌های قند، لبنیات، فرآوری میوه و چند واحد تولیدی دیگر از شرکت‌های منحصر بفرد کشور محسوب می‌شود.

این شرکت در اجرای قانون خصوصی‌سازی در سال ۱۳۸۸ در لیست واگذاری‌ها قرار گرفت و بعد از چهار فقره آگهی درسال ۱۳۹۷ به بخش خصوصی واگذار شد.

این واگذاری با توجه به اعتراض‌هایی که بدنبال داشت در شانزدهم مهرماه سال ۱۳۹۹ با پنج رای موافق و یک رای مخالف هیات داوری ابطال شد./ایرنا

کد خبر : 19243

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس