سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: جمعه 16 جولای 2021 | 23:41 ب.ظ

امام جمعه اردبیل بر رفع موانع تولید تاکید کرد

امام جمعه اردبیل بر رفع موانع تولید تاکید کرد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: همه توجه داشته باشند که در سال «مانع زدایی از تولید» تمام مسئولان باید تلاش خود را بسیج کنند تا در مسیر سرمایه‌گذاری مانع تراشی نشود.

آیت الله سید حسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه اردبیل افزود: برخی سنگ اندازی‌ها در مسیر سرمایه‌گذاران ممکن است آنها را در نیت و قصد خود دچار تردید کرده و مایوس کند و دستگاههای ذیربط باید در این زمینه حساس بوده و در مسیر سرمایه گذاری مانع تراشی نکنند.

وی با اشاره  به کلنگ زنی کارخانه تولید آهن اسفنجی در اردبیل بیان کرد: این واحد از صنایع بسیار اساسی است و با آن شمش‌های آهن در اینجا به محصولات پایین دستی تبدیل خواهد شد، حجم سرمایه‌گذاری در این پروژه بسیار بالاست و یکصد میلیون یورو یا سه هزار میلیارد تومان در آن مصرف خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تولید این کارخانه یک میلیون تن آهن اسفنجی در سال خواهد بود، اضافه کرد: این کارخانه قابلیت ویژه برای توسعه دارد و در فازهای بعدی می‌تواند با تولید شمش و ورق‌های آلیاژی به مرکز توزیع ورق‌های خاص آلیاژی در منطقه برای صادرات تبدیل شود، این کارخانه در حال ساخته شدن هزار نفر اشتغال و بعد از آن حداقل دویست نفر اشتغال مستقیم نیز دارد.

عاملی  گفت: همچنین در روزهای اخیر مجتمع تولیدی پنل خورشیدی و تجهیزات نیروگاهی استان اردبیل با ظرفیت ۲۵۰ مگاوات در فاز اول و ظرفیت نهایی ۵۰۰ مگاوات و با سرمایه گذاری ۴۰ میلیون یورویی  و با اشتغال ۲۰۰ نفر شروع شده و با ساخت این کارخانه و بومی‌سازی تکنولوژی اروپایی ظرفیت نیروگاه‌های خورشیدی کشور سالانه ۵۰۰ مگاوات افزایش می‌یابد.

وی تاکید کرد که همه این‌ها آینده روشنی را به ملت ما نوید می‌دهد

خطیب جمعه اردبیل همچنین  در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به مشکلات عشایر و دامداران اظهار کرد: عشایر، قطب تولید کشور هستند و نباید هیچ وقت معطل بمانند، آنها در این روزها زیر بار مشکلات کمرشکن مانده‌اند، در ییلاقات علوفه نیست و در قشلاقات قیمت علوفه بسیار بالاست و آنها نمی‌توانند دامداری را ترک کنند چون شغل اصلی و منبع اصلی درآمد آنهاست.

آیت الله عاملی گفت: دولت مردان آنها را در این ایام عسرت دریابند و الا کشور در تأمین بخشی از کالاهای اساسی با مشکل مواجه خواهد شد.

وی همچنین بیان کرد: به دولت مردان توصیه می‌کنیم در قیمت گندم، تجدید نظر کنند، این روزها به خاطر گران‌تر بودن قیمت جو نسبت به گندم، مجموعه‌هایی که جو مصرف می‌کنند، به خرید گندم روی آورده‌اند، این مسئله با قحط سالی، مزید بر علت شده و دولت مجبور است ارز بیشتر برای واردات گندم صرف کند، از حالا معادل همان ارز را برای کشاورزان صرف کنید تا بخشی از نیاز به گندم برطرف گردد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل همچنین به نشست اخیر منافقان با سخنرانی برخی از سیاسیون و مقام‌های آمریکایی و اروپایی اشاره کرد و افزود: روسیاهان تاریخ ایران یعنی منافقین، تبدیل به ماشین پول‌شویی آمریکا و اروپا شده‌اند، آنها به این روسیاهان بودجه اختصاص می‌دهند اما شرط می‌کنند که اعیان آنها را برای سخنرانی در اجلاسیه‌های منافقین دعوت کنند و بخش عمده همان بودجه را به خود آنها برگردانند.

به گفته وی، این هفته یک نشست مشمئز کننده مجازی توسط منافقین برگزار شد و با کمال تأسف، جماعتی از سیاسیون و دولت مردان آمریکا و اروپا در آن شرکت کرده و عملا ثابت شد که با تروریسم و تروریست‌ها هیچ مشکلی ندارند، خون ۱۷ هزار ایرانی که به دست منافقین شهید شدند برای آنها هیچ ارزشی ندارد و آنها حاضرند به خاطر پول، حیثیت خود را زیرپا بگذارند.

امام جمعه اردبیل  همچنین ضمن اشاره به فیوضات ماه ذی الحجه مخصوصا روز عرفه و عید قربان در سالروز شهادت حجاج ایرانی در مکه مکرمه در سال ۱۳۶۶ یاد ۴۰۲  شهید این حادثه را گرامی داشت./ایرنا

کد خبر : 19224

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس