سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: شنبه 17 جولای 2021 | 23:39 ب.ظ

افزایش میزان ماندگاری بازیدکنندگان از مجموعه شیخ صفی الدین اردبیلی/ هفت موزه تخصصی به مجموعه موزه های اردبیل اضافه شده است

افزایش میزان ماندگاری بازیدکنندگان از مجموعه شیخ صفی الدین اردبیلی/ هفت موزه تخصصی به مجموعه موزه های اردبیل اضافه شده است نادر فلاحی دراین نشست با بیان اینکه در طی ۳ سال گذشته در مجموعه پایگاه شیخ صفی الدین اردبیلی اقدامات ارزنده ای انجام شده است افزود: در سایه این اقدامات میزان بازدید و ماندگاری مسافران و گردشگران از مجموعه شیخ صفی از ۲۵ دقیقه به ۶ ساعت ارتقا یافته است.

وی به اقدامات حوزه های مختلف اشاره و ادامه داد: اخذ نشان جغرافیایی بین المللی ورنی مغان، ثبت عنبران به عنوان شهر ملی گلیم را می توان از اقدامات شاخص در حوزه صنایع دستی استان اردبیل نام برد.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل در جمع بانوان رسانه ای ( رسبان ) اردبیل اظهار کرد: در طی سال های گذشته هفت موزه تخصصی به مجموعه موزه های شهر اردبیل اضافه شده است.

همچنین در ادامه حسینی نماینده رسبان اردبیل در این نشست از تعامل بانوان رسانه ای با ادارات و ارگان ها خبر داد و گفت: قطعا نقش رسانه ها در انعکاس اقدامات ادارات بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف بانوان رسبان اطلاع رسانی در حوزه های مختلف است گفت: کارگروه بانوان رسبان در تمامی حوزه ها ورود و برنامه های مختلف اجتماعی، فرهنگی ، ورزشی و هنری برگزار می کند.

حسینی ادامه داد: کارگروه رسبان پتانسیل خوبی جهت انعکاس عملکرد ادارات است و این کارگروه ظرفیت ورود به اجرای برنامه های ارگان ها را دارد.

در ادامه آذرکیش مسئول کمیته گردشگری نیز از برنامه های حوزه گردشگری کارگروه خبرداد و افزود: انتظار داریم اداره کل میراث فرهنگی در حوزه تربیت و آموزش خبرنگاران حوزه گردشگری ما را یاری کند.

وی افزود: مناطق گردشگری و تاریخی اردبیل باید در سطح کشور شناخته شود و برای این کار نیاز است میراث فرهنگی از ظرفیت خبرنگاران استفاده کند.
مقرر شد با همکاری میراث فرهنگی هر ماه تورهای گردشگری از مکان های گردشگری و تاریخی استان برای گروه رسبان برگزار گردد تا از نزدیک در جریان اقدامات چندین ساله میراث فرهنگی قرار گرفته و در امر اطلاع رسانی یاری گر میراث فرهنگی باشند.

کد خبر : 19221

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس