سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 13 جولای 2021 | 10:43 ق.ظ
شهردار اردبیل:

سرانه ورزشی شهروندان اردبیل افزایش می‌یابد

سرانه ورزشی شهروندان اردبیل افزایش می‌یابد شهردار اردبیل گفت: در راستای برنامه‌های گام دوم توسعه شهر اردبیل، سرانه ورزشی شهروندان اردبیل افزایش می‌یابد.

حمید لطف‌اللهیان در دیدار با  مدیرکل ورزش و جوانان استان و هیئت همراه برای تعیین تکلیف زمین‌های شهری با کاربری ورزشی جهت افزایش سرانه ورزشی شهروندان اردبیلی اظهار داشت:  با همکاری و هماهنگی اداره کل ورزش و جوانان استان و در راستای برنامه‌های گام دوم توسعه شهر اردبیل تلاش می‌کنیم تا ضمن تعیین تکلیف زمین‌های شهری با کاربری ورزشی و ایجاد مراکز و امکانات ورزشی بیشتر، سرانه ورزشی شهروندان اردبیلی را افزایش دهیم.

وی افزود: از شاخص‌های مهم توسعه؛ ایجاد نشاط و شادابی در جامعه است و قطعاً ورزش عامل مهمی برای تحقق این امر خواهد بود، بنابراین شهرداری تلاش دارد تا با نیل به این مقصود ، نیروی محرکه برای توسعه شهری را افزایش دهد.

شهردار اردبیل تصریح کرد: حتی از زاویه امور دینی هم تاکیدات بسیاری بر انجام ورزش شده و در فرمایشات مقام معظم رهبری هم اهمیت ورزش مشهود است به همین جهت شهرداری اردبیل از چند سال قبل برنامه های ویژه ای در این خصوص تدارک دیده و تا کنون نیز پروژه های شاخصی در این زمینه انجام داده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل با بیان اینکه تلاش می‌شود، طرح‌های ورزشی با پیشرفت فیزیکی بیش از ۵۰ درصد در سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد، افزود: سال گذشته سرانه ورزشی در این استان در مجموع ۱۱ هزار و ۵۰۰ متر افزایش یافته است.

انوشیروانی بیان کرد:  سرانه ورزشی استان به طور میانگین ۵۰ صدم متر مربع می باشد که با افتتاح و بهره برداری از سالن سرپوشیده دو ومیدانی علی دایی و زمین چمن مصنوعی خانگی در شهرستان اردبیل در سال گذشته سرانه ورزشی این شهرستان از ۲۴ صدم متر مربع به ۲۶ صدم متر مربع افزایش یافته است./تسنیم

کد خبر : 19184

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس