سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 13 جولای 2021 | 10:32 ق.ظ
نماینده ولی فقیه و امام جمعه اردبیل:

ارتقاء نظام اخلاقی کارکنان نیازمند اهتمام ویژه است

ارتقاء نظام اخلاقی کارکنان نیازمند اهتمام ویژه است نماینده ولی فقیه و امام جمعه اردبیل گفت: برای ارتقاء نظام اخلاقی کارکنان اهتمام ویژه داشته باشید و با این عمل از وقوع هرگونه اخلال در نظام اداری جلوگیری کنید.

آیت‌الله سید حسن عاملی در  دیدار با  مدیرکل امور مالیاتی استان اردبیل  به مناسبت هفته فرهنگ مالیاتی اظهار داشت: توجه به سیستم اخلاقی بسیار مهم است صرفاً سیستم و راه حل حقوقی و قانونی پس از وقوع جرم کافی نیست به اخلاقیات توجه ویژه داشته باشید و اهتمام خود را برای ارتقاء نظام اخلاقی کارکنان مصروف کرده و با این عمل از وقوع هر گونه اخلال در نظام اداری جلوگیری کنید.

وی با بیان اینکه جایگاه مالیات در اداره امور کشور بسیار مهم است، افزود: به سلامت اداری در نظام اداری سازمان امور مالیاتی دقت کنید تا از بروز هرگونه آسیب های اجتماعی پیشگیری شود.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه اردبیل بیان کرد:  تحقیق و پژوهش به منظور بهره مندی از آخرین یافته‌های علمی و تحقیقاتی در نظام مالیاتی، از اهمیت خاصی برخوردار است بنابراین واحد تحقیق در سطح اداره کل تشکیل دهید و از آخرین یافته های علمی و تحقیقاتی جهت رفع مشکلات درون سازمانی و برون سازمانی به ویژه اجتناب از فرار مالیاتی غافل نباشید و به آن بها دهید تا سازمان بروز شود.

عاملی تصریح کرد: فرهنگ سازی با همکاری و بهره مندی از امکانات مراکز فرهنگی و هنری دیگر سازمان‌ها بسیار مهم است، از جمله برای توسعه فرهنگ مالیاتی از صدا و سیما و نشریات محلی و شبکه های مجازی استفاده شود.

وی افزود: برای قطع رابطه مستقیم ارباب رجوع با کارکنان خود برنامه داشته باشید و به کاهش فرایندهای اداری و کاستن مراجعه حضوری در راستای ارائه خدمات مناسب و ارتقای آن توجه ویژه داشته باشید تا مسیر فساد بسته شود.

نماینده  ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل  با اشاره به اینکه ارتقای کارکنان از طریق نظام  شایسته سالاری افزود: به حاشیه سازی‌ها توجه نکنید، سازمان پویا، سازمانی است که شایسته سالار بوده و به تربیت مدیران خود اهمیت دهد و مدیران آن از صلاحیت فنی، علمی، اداری، اجتماعی و اخلاقی برخوردار باشند.

عاملی تصریح کرد: احساس های جمعی در افکار عمومی مهم است با توجه به نقش سازمان امور مالیاتی کشور برای مودیان ، فرهنگ سازی کنید تا مودیان با احساس مسئولیت بیشتر در جامعه و عمل به وظایف قانونی خویش با توجه به مسئله مدیونیت اجتماعی، به تکالیف خویش عمل کنند و مدیون اجتماع و جامعه نباشند.

مدیرکل امور مالیاتی استان نیز گزارشی از اهم اقدامات و برنامه‌های سالجاری سازمان در راستای اصلاح فرایندهای اداری و تسهیل ارائه خدمات به مودیان مالیاتی ارائه کرد و افزود:  برون‌سپاری کامل نقل و انتقال املاک و ابلاغ الکترونیکی اوراق مالیاتی و همچنین بستر سازی جهت تمکین داوطلبانه و قبول ۹۰%  اظهارنامه های مودیان برای پرداخت مالیات سال ۱۳۹۹ از طریق سامانه های الکترونیکی تسلیم اظهارنامه های مالیاتی و همچنین وصول با اصول مالیات، هوشمندسازی نظام مالیاتی، تکریم مودیان  و اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی از کارهای مهم است که در راستای تحقق اهداف سازمانی و رشد و تعالی اهداف و رعایت عدالت مالیاتی در شرایط کرونایی کشور، عملیاتی شده است.

در پایان حضرت آیت الله عاملی از زحمات مدیران و کارکنان اداره کل امور مالیاتی استان تشکر و قدردانی کرد و خواستار همت مضاعف در جهت تحقق اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شد./تسنیم

کد خبر : 19178

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس