سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 13 جولای 2021 | 10:26 ق.ظ

سه ناحیه صنعتی استان اردبیل آماده سرمایه‌گذاری شد

سه ناحیه صنعتی استان اردبیل آماده سرمایه‌گذاری شد مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل از آماده‌سازی سه ناحیه صنعتی در این استان برای سرمایه گذاری خبرداد.

محمد اهلی افزود: مقدمات آماده‌سازی نواحی صنعتی انگوت گرمی ، گزاز و هشجین خلخال از سال گذشته آغاز شده و با توجه به نیاز مبرم این مناطق به زمین صنعتی، تلاش می‌شود هرچه سریعتر این نواحی صنعتی آماده و در اختیار متقاضیان قرار داده شود.

وی اظهار کرد: نواحی صنعتی گزاز و هشجین در شهرستان خلخال قرار دارند و با توجه به اتمام زمین قابل واگذاری در شهرک صنعتی خلخال، نیاز این شهرستان به این دو ناحیه را چند برابر می کند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل ادامه داد: مساحت ناحیه صنعتی گزاز در حدود ۸۲ هکتار است که در مرحله نخست، ۳۰ هکتار از اراضی این ناحیه آماده سازی و در اختیار متقاضیان قرار داده خواهد شد.

اهلی در مورد ناحیه صنعتی هشجین نیز گفت: آماده‌سازی این ناحیه صنعتی پنج هکتاری که از ماه گذشته آغاز شده است با استقبال یک سرمایه‌گذار بومی برای حضور در این ناحیه صنعتی همراه بود که به منظور حمایت از تولید و ایجاد اشتغال، قطعات صنعتی این ناحیه به این سرمایه‌گذار واگذار گردید.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل، مراحل آماده‌سازی ناحیه صنعتی انگوت را  مناسب ارزیابی کرد و افزود: آماده‌سازی ناحیه صنعتی ۲۷ هکتاری انگوت نیز از سال گذشته آغاز شده و در صورت تخصیص اعتبارات لازم، سایر  امکانات از قبیل آب، برق و گاز در این ناحیه صنعتی نیز ایجاد خواهد شد.

اهلی احداث ناحیه صنعتی انگوت در این شهرستان تازه تاسیس را بسیار حائز اهمیت خواند و گفت: شهرستان انگوت در یک منطقه محروم قرار گرفته و این شهرستان تنها دارای همین ناحیه صنعتی است که در صورت تکمیل امکانات و آغاز روند واگذاری زمین، شاهد حضور سرمایه گذاران در این منطقه و در نتیجه شاهد اشتغال جوانان جویای کار در شهرستان انگوت خواهیم بود.

وی ادامه روند مثبت ایجاد و تامین زیرساخت ها در شهرک های صنعتی استان را منوط به تخصیص اعتبارات مناسب دانست و افزود: همان طور که تاکنون شاهد حمایت مسئولان استانی و کشوری از شهرک‌های صنعتی بودیم، امیدوار هستیم با تخصیص اعتبارات مناسب شاهد آبادانی و تکمیل زیرساخت‌ها در شهرک‌های صنعتی استان باشیم.

استان اردبیل دارای ۲۰ شهرک و نواحی صنعتی است.

کد خبر : 19172

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس