سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 13 جولای 2021 | 10:22 ق.ظ
نماینده مشکین شهر :

۱۱۲ میلیارد تومان اعتبار به راه های روستایی استان اردبیل تخصیص یافت

۱۱۲ میلیارد تومان اعتبار به راه های روستایی استان اردبیل تخصیص یافت نماینده مردم شهرستان مشگین‌شهر در مجلس گفت : ۱۱۲ میلیارد تومان اعتبار برای بهسازی راه های روستایی استان اردبیل در نظر گرفته شده است.

محمود عباس‌زاده مشگینی عصر دوشنبه در حاشیه دیدار با رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان اعتبار که صرف مرمت و بهسازی راه های روستایی استان اردبیل می‌شود نسبت به پارسال افزایش دارد.

وی اظهار کرد : ضمن توافق به عمل آمده با رییس سازمان راهداری کشور مقرر شد مسیر مشیران به قلعه قهقهه به طول ۳۰ کیلومتر در مشگین‌شهر امسال بهسارزی و آسفالت شود.

او گفت : همچنین توافق شد تا مسیر قوشا در بخش ارشق که پنج کیلومتر آن سال گذشته آسفالت شده بود  نیز بهسازی و آسفالت شده و این راه فرعی به علت حجم زیاد رفت و آمد و جابجایی بار به مسیر اصلی ارتقا یابد.

وی ادامه داد : یکی از عمده مشکلات راهداری مشگین شهر مستهلک بودن ماشین آلات اداره راه‌سازی آن می‌باشد که رییس سازمان راهداری برای تامین اعتبار لازم به منظور خرید یک دستگاه گریدر برای این اداره و نیز تعمیر سایر ماشین آلات راهداری آن درصورت نیاز قول مساعد داد.

فرماندار مشگین شهر نیز در این دیدار گفت: این  شهرستان از لحاظ وسعت و پراکندگی روستاها بزرگترین شهرستان استان اردبیل است.

اکبر صمدی با اشاره به وجود یک هزار و ۳۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی در مشگین شهر افزود : با وجود این مقدار راه، مستهلک بودن امکانات و ماشین آلات اداره راهداری این شهرستان مشکلات عمده ای را در نگهداری از این محورها به وجود می‌آورد.

او گفت: بخش خصوصی در مسیر مشگین‌شهر به موییل به طول ۱۴ کیلومتر که به علت وجود آب‌های گرم معدنی متعدد یکی از جاذبه‌های گردشگری منطقه می‌باشد طی دو سه سال اخیر ۲۵۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرده اما هنوز فقط هفت کیلومتر از این مسیر آسفالت شده و بقیه خاکی است.

وی با اشاره به محدودیت اعتبارات راهداری و راهسازی استانی افزود: از این گذشته این اعتبارات بطور ۱۰۰درصد تخصیص نمی‌یابد و نگهداری از آن‌ها را با مشکل مواجه می‌کند.

او ادامه داد: با اینکه احداث بزرگراه و چهار بانده کردن باندها باعث خوشحالی می‌باشد اما نصب گاردریل، خط کشی، تعویض روکش و در مجموع نگهداری از آن‌ها یکی از  دغدغه‌های اداره راه شهرستان مشگین‌شهر می‌باشد.

معاون وزیر و رییس سازمان راهداری در سفر دو روزه به استان اردبیل از جاده‌های این استان و پروژه‌های در دست اجرای راهداری در نقاط مختلف بازدید و ساختمان جدید اداره راهداری و حمل و نقل مشکین شهر را افتتاح کرد.

مشکین شهر با ۱۵۵ هزار نفر جمعیت در ۹۵ کیلومتری غرب اردبیل واقع است./ایرنا

کد خبر : 19166

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس