سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 13 جولای 2021 | 10:20 ق.ظ
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل :

سند مالکیت ۹۶ هزار واحد مسکونی در روستاهای استان اردبیل صادر شد

سند مالکیت ۹۶ هزار واحد مسکونی در روستاهای استان اردبیل صادر شد مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل گفت: در اجرای طرح سنددار کردن واحدهای مسکونی تاکنون برای ۱۰۳هزار واحد مسکونی در ۳۸۲ روستا و ۲۳ شهر این استان سند مالکیت صادر شده است.

فرهاد سبحانی اظهارکرد: همچنین برای هشت هزار واحد مسکونی در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر با همکاری سازمان ثبت اسناد و املاک استان اردبیل سند مالکیت صادر شده است.

وی با اشاره به کند شدن فرایند صدور سند برای واحدهای مسکونی روستایی و استقبال ضعیف مردم برای این امر در روستاهای کم‌جمعیت گفت: امسال برای ۲ هزار واحد مسکونی روستایی دیگر نیز سند مالکیت صادر می‌شود.

وی با اشاره به پیش‌بینی افزایش اعتبارات ملی و استانی و تهیه و تامین قیر برای آسفالت معابر روستایی افزود: بزودی شاهد تکمیل و اجرای طرح‌های هادی روستایی اعم از زیرسازی و آسفالت معابر روستاها ، جدول‌گذاری و اجرای طرح‌های هدایت آب‌های سطحی در تابستان امسال خواهیم بود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل خواستار همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی ذیربط و دهیاران روستاهای استان در اجرای طرح‌های هادی روستایی شد.

وی با اشاره به اجرای طرح هادی در ۴۷۰ روستای استان اردبیل اظهارکرد : در سال گذشته در ۷۰ روستای استان طرح هادی روستایی با صرف اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار اجرا شد.

وی از تهیه طرح هادی برای تمام یک هزار و ۱۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان اردبیل خبرداد و اضافه کرد: تاکنون طرح هادی ۲۱۲ روستای استان اردبیل بازنگری شده و  طرح هادی ۶۲ روستا نیز در دست بازنگری است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل به مقاوم‌سازی ۶۰ هزار واحد مسکونی معادل ۶۱ درصد واحدهای مسکونی شناسایی شده در روستاهای این استان اشاره کرد و گفت: سال گذشته برای مقاوم‌سازی چهار هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی اقدام شده و متقاضیان به بانک معرفی شدند که از این تعداد سه هزار و ۵۰۰ واحد منجر به عقد قرارداد و آغاز عملیات احداث شده است.

وی در ادامه ساخت مسکن برای محرومان را از جمله تکالیف این نهاد انقلابی دانست و افزود: سال گذشته عملیات ساخت مسکن برای سه هزار نفر از محرومان استان با پرداخت ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض آغاز شد و پیش بینی می شود که همه این واحدها تابستان امسال تکمیل شده و به بهره‌برداری برسد.

او از شناسایی چهار منطقه برای اجرای طرح توسعه پایدار منظومه روستایی در این استان خبرداد و گفت: این مناطق شامل شاهرود در شهرستان خلخال، هیر از توابع شهرستان اردبیل، اسلام‌آباد واقع در شهرستان پارس‌آباد و قصابه از توابع شهرستان مشگین‌شهر است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر روند اجرای این طرح در منطقه شاهرود خلخال به عنوان منطقه پایلوت کشوری در حال اجرا بوده و استان اردبیل هم یکی از هفت استان پایلوت کشوری در این خصوص تعیین شده است.

سبحانی در ادامه طرح احیای بافت‌های با ارزش روستایی را نیز از تکالیف اجرایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: این طرح تاکنون روستاهای عنبران علیای شهرستان نمین، گیلوان و کزج شهرستان خلخال و اوماسلان شهرستان گرمی اجرا شده است.

وی احیا و بهسازی محیط روستاهای هدف گردشگری را نیز از جمله وظایف تعیین شده برای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ذکر و بیان کرد: عملیات اجرایی در روستاهای انار، وکیل‌آباد، موئیل و اندبیل انجام شده و در روستاهای خمس، اسبو و شال خلخال ، گنجوبه، بیله‌درق و آلوارس در سایر مناطق این استان نیز ادامه می‌یابد./ایرنا

کد خبر : 19162

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس