سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 13 جولای 2021 | 10:15 ق.ظ
فرماندار اردبیل :

اعتبارات اردبیل ۲۷ درصد افزایش یافت

اعتبارات اردبیل  ۲۷ درصد افزایش یافت فرماندار اردبیل گفت: اعتبارات این شهرستان امسال ۶۷۵ میلیارد ریال بوده که نسبت به سال گذشته ۲۷ درصد افزایش داشته است.

مسعود امامی یگانه در جلسه شورای اداری بخش هیر افزود: امسال ۴۵ واحد تولیدی راکد در این شهرستان شناسایی و برای فعال شدن آن برنامه ریزی شده است و این واحدهای تا پایان سال به چرخه تولید باز می‌گردند و در صورت تحقق این امر برای ۶۸۰ نفر  فرصت اشتغال فراهم خواهد شد.

وی اضافه کرد: در سال گذشته ۲۸ واحد تولیدی با صرف ۴۰۰ میلیارد تومان در این شهرستان فعال شده و برای ۷۰۰ نفر فرصت شغلی ایجاد شد.

فرماندار اردبیل حمایت از واحدهای تولیدی، تامین زیرساخت‌های لازم و احیای واحدهای راکد را ضروری دانست و گفت: استفاده از تمام ظرفیت واحدهای تولیدی که دارای زیرساخت‌های لازم می‌باشند از طریق ارائه تسهیلات و رفع سایر موانع تولید از جمله اولویت‌های کاری بخش صنعت در سال جاری است.

امامی با اشاره به ایجاد اشتغال در واحدهای تولیدی کوچک گفت: حمایت‌ها از این واحدها مورد توجه قرار گرفته  و اقدامات خوبی هم در شهرستان از قبیل ارائه تسهیلات و تامین زیرساخت‌ها برای واحدهای کوچک  انجام شده است.

فرماندار اردبیل همچنین از اختصاص اعتبارات ویژه برای بخش هیر در سالجاری خبر داد و افزود: حل مشکلات آب شرب تعدادی از روستاها، دسترسی به اینترنت پر سرعت روستایی، بهسازی و آسفالت راه‌های روستایی بخش هیر مطالبه اساسی اهالی است که در این زمینه اعتبار لازم به دستگاه‌های مربوطه اختصاص می‌یابد.

وی بر ساماندهی جاده دسترسی به مجموعه پل شیشه‌ای هیر و تکمیل زیرساخت‌های این پروژه تاکید کرد و گفت: راه اندازی پل معلق شیشه‌ای هیر تحول بزرگی در پویایی گردشگری و اقتصاد منطقه به دنبال داشته است که اهتمام سرمایه گذاران و مدیران مجموعه قابل تحسبن است.

در این جلسه مشکلات بخش هیر مورد بررسی قرار گرفت./ایرنا

کد خبر : 19158

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس