سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: شنبه 10 جولای 2021 | 14:10 ب.ظ

عملیات اجرایی مجتمع آرتا فولاد مبین در اردبیل آغاز شد

عملیات اجرایی مجتمع آرتا فولاد مبین در اردبیل آغاز شد عملیات اجرایی مجتمع آرتا فولاد مبین روز شنبه با حضور نمانیده ولی فقیه در استان، امام جمعه اردبیل ، استاندار و نمایندگان اردبیل در مجلس شورای اسلامی آغاز شد.

اکبر بهنامجو استاندار اردبیل در آیین آغاز عملیات این طرح گفت: امروز شاهد تکمیل شدن زنجیره فولاد در استان هستیم و با افتتاح این مجتمع امکان تولید یک میلیون تن فولاد در سال و اشتغال‌زایی بیش از ۴۰۰ نفر بصورت مستقیم و ۱۵۰۰ نفر بصورت غیرمستقیم فراهم خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه برای اجرای این مجتمع ۱۳۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری می‌شود، افزود: واگذاری زمین برای این ایجاد مجموعه به سهولت انجام گرفت و راه‌آهن اردبیل هم این طرح را توجیه‌پذیر کرده است.

استاندار اردبیل گفت: چهار واحد تولید شمش فولاد در استان فعال است که این واحدها در حال افزایش ظرفیت تولید تا سقف ۲ برابر هستند و اکنون ۳۰۰ هزار تن شمش فولاد در استان تولید می‌شود و با اقدامات توسعه‌ای که از سال گذشته شروع شده این میزان تولیدات تا سال آینده به ۶۰۰ هزار تن می‌رسد.

بهنامجو گفت: اشتغال‌زایی در دولت مد نظر قرار گرفته و تلاش ما بر این است با ایجاد اشتغال از میزان بیکاری استان کاسته شود.

شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات ، شرکت بین‌المللی مهندسی ایران و شرکت معدنی و صنتعی چادرملو در اجرای  مجتمع آرتا فولاد مبین سرمایه‌گذاری می‌کنند.

بر اساس برنامه‌یزی این مجتمع تولید فولاد قرار است تا ۳۰ ماه آینده احداث شده و به بهره‌برداری برسد./ایرنا

کد خبر : 19139

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس