سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: شنبه 10 جولای 2021 | 14:01 ب.ظ

متقاضیان رشته مترجمی اردبیل شاغل می‌شوند

متقاضیان رشته مترجمی اردبیل شاغل می‌شوند معاون آموزشی جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل گفت: متقاضیان رشته مترجمی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی از طریق همکاری با پیشران کشوری مشغول به کار خواهند شد.

بهرنگ کوهی روز شنبه اظهارکرد: در رشته مترجمی ۵۹ نفر متقاضی و ۲ نفر پیشران از این استان در طرح مذکور ثبت‌نام کرده‌اند که خواستار اتصال به بازار کار هستند.

وی افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته، متقاضیان مترجمی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی از استان اردبیل پس از قبولی در آزمون هماهنگ کشوری و کسب امتیاز لازم با پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی در ترجمه مقالات نمایه شده همکاری خواهند کرد.

وی ایجاد اشتغال را یکی از دغدغه‌های مهم در کشور خواند و تصریح کرد: امیدواریم طرح مشاغل خانگی بتواند به جامعه هدف استان کمک کند و این چرخه را به خوبی به حرکت درآورد که تحقق اهداف آن به همراهی و همکاری نقش آفرینان حوزه کارآفرینی و مشاغل خانگی نیاز دارد.

نرخ بیکاری رسمی اعلام شده در استان اردبیل حدود ۱۶ درصد و ۶۵ هزار نفر است ولی برخی مراجع که آمارهای کشوری بیکاری را اعلام می‌کنند، نرخ بیکاری در این استان را حدود ۱۰ درصد اعلام کرده‌اند./ایرنا

کد خبر : 19130

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس