سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه 7 جولای 2021 | 21:37 ب.ظ
مدیرعامل آبفای اردبیل هشدار داد؛

فوریت مدیریت مصرف آب برای گذر از تنش آبی تابستان در اردبیل

فوریت مدیریت مصرف آب برای گذر از تنش آبی تابستان در اردبیل اردبیل – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اردبیل گفت: با توجه به کاهش ۴۰ درصدی بارش‌ها در سال آبی جاری و احتمال بروز تنش آبی در کشور مدیریت مصرف آب در استان اردبیل نیز جزء اولویت‌هاست.

علیرضا نعمت سلطانی در جلسه تنش آبی شرکت آب و فاضلاب اردبیل با اشاره به اقدامات انجام شده برای گذر از تنش آبی تابستان ۱۴۰۰ اظهار کرد: برگزاری مانور دیزل ژنراتور، مانور تانکرهای آبرسانی، شناسایی روستاهای مواجهه با تنش آبی، رصد تماس‌های مردمی از سامانه ۱۲۲ و برقراری کشیک همکاران در ستاد و شهرستان‌ها تا پایان تابستان از اقداماتی است که در این شرکت صورت پذیرفته است.

وی ضمن تشریح برگزاری مانورهای دیزل ژنراتور، هدف از برگزاری این مانورها بررسی وضعیت دیزل ژنراتورها برای تأمین برق تأسیسات در مواقع قطع برق عنوان کرد و افزود: در این راستا دستورالعمل بهره برداری از دیزل ژنراتورها به امورات آب و فاضلاب شهرستان‌های تابعه ابلاغ شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان وضعیت آبرسانی به روستاها و اقدامات انجام شده در روستاهای دارای تنش آبی را حوزه خدمت خود را تشریح نموده و برنامه‌های آتی برای کاهش تنش آبی در این روستاها را ارائه کرد.

نعمت سلطانی همچنین با اشاره به کاهش بارندگی در سال آبی جاری ادامه داد: چندین روستا در استان اردبیل با تنش آبی مواجه هستند که برای تک تک این روستاهای پروژه‌های آبرسانی تعریف شده است که در صورت تخصیص اعتبارات با آمادگی همکاران در ستاد و امور آبفا شهرستان‌ها به سرعت اجرا می‌گردند.

وی ضرورت همکاری تمام ارگان‌ها، نهادها، بخصوص ظرفیت سپاه و بسیج استان برای کمک به آبرسانی سیار به روستاهای دارای تنش آبی تاکید کرد و افزود: امیدواریم با کمک بسیج سازندگی و سپاس حضرت عباس (ع) استان بتوانیم با کمترین مشکل به مناطق و روستاها دارای مشکل کم آبی با تانکرهای آبرسانی سیار خدمات رسانی کنیم.

این مسئول قطعی برق را عاملی برای مواجه شدن مردم با قطع آب عنوان و تصریح کرد: برای مواجه نشدن با قطع آب و برق مردم بایستی مصرف آب و برق را مدیریت کنند زیرا کمبود آب منجر به ایجاد اختلال در تولید برق و در نتیجه قطع برق مشترکین خواهد شد و و قطع برق تأسیسات نیز آبرسانی به مشترکین را با اختلال و قطعی مواجه خواهد نمود.

کد خبر : 19107

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس