سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه 7 جولای 2021 | 21:32 ب.ظ
رئیس سازمان جهاد کشاورزی اردبیل:

لغو مصوبه شورای اقتصاد استان/خروج علوفه از اردبیل آزاد شد

لغو مصوبه شورای اقتصاد استان/خروج علوفه از اردبیل آزاد شد اردبیل- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: با لغو مصوبه قبلی شورای اقتصاد اردبیل، فروش و خروج علوفه از محدوده استان اردبیل بدون ممنوعیت و به شکل آزاد انجام می‌شود.

خلیل نیکشاد، اظهار کرد: هفته گذشته جلسه کارگروه اقتصادی استان اردبیل برگزار و مصوب شد به دلیل شرایط خشکسالی و نیاز دامداری‌ها خروج هرگونه علوفه به غیر از کاه و کلش ممنوع بوده و کشاورزان نمی‌توانند محصولات خود را خارج از استان بفروشند.

وی تصریح کرد: این تصمیم کارگروه اقتصادی استان با اعتراض و گلایه تولیدکنندگان علوفه همراه شد تا در جلسه پیش از ظهر امروز با بررسی این موضوع مقرر شد تا با ممنوعیت از فروش علوفه برداشته شده و کشاورزان و تولیدکنندگان بتوانند محصولات خود را به خارج از استان نیز بفروشند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: با قیمت تعیین شده در بازار خرید و فروش علوفه اعم از یونجه، شبدر و اسپرس ادامه دارد و به روال عادی تولیدکنندگان این محصولات می‌توانند به خارج از استان محصول تولید شده خود را بفروشند و از قبل آن تأمین منابع مالی کنند.

نیکشاد افزود: در این شرایط ما از دامداران صنعتی و سنتی استان انتظار داریم تا با توجه به در پیش بودن فصل پاییز و زمستان نسبت به خرید و تهیه و تأمین علوفه مورد نیاز در فصول پیش رو اقدام کرده تا از طریق تولیدات با کیفیت استان بتوانند نیاز دام خود را تأمین کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در استان اردبیل سه میلیون و ۹۰۰ هزار واحد دامی وجود دارد که تأمین علوفه آنها به دلیل مشکلات متعدد به ویژه خشکسالی امسال با دغدغه‌ها و گرفتاری‌های جدی روبه‌رو می‌شود.

نیکشاد اضافه کرد: انتظار می‌رود امسال تولید علوفه در استان به بیش از دو میلیون و ۸۰۰ هزار تن برسد که ضروری است دامداران سنتی و صنعتی نسبت به ذخیره علوفه برای فصول پیش رو اقدام کرده و نیازمندی خود را از محل تولیدات استان تأمین کنند.

تولیدکنندگان یونجه، شبدر و اسپرس در روزهای اخیر در مناطق شمالی استان با اظهار گلایه از تصمیم کارگروه اقتصادی مبنی بر ممنوعیت خروج این محصولات خارج از محدوده استان، از مسئولان خواستند تا هر چه سریع‌تر زمینه فروش و عرضه آن را به بازار در مناطق مختلف کشور فراهم کنند.

کد خبر : 19104

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس