سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 1 جولای 2021 | 21:53 ب.ظ

تمام ظرفیت تصفیه‌خانه آب اردبیل به کارگیری شده است

تمام ظرفیت تصفیه‌خانه آب اردبیل به کارگیری شده است اردبیل- مدیرعامل آب و فاضلاب استان اردبیل گفت: ما تمام ظرفیت تصفیه‌خانه آب شرب اردبیل را در تابستان امسال به کار گرفتیم تا شبانه‌روزی تولید و انتقال آب به شهرهای اردبیل و سرعین انجام شود.

علیرضا نعمت سلطانی، اظهار کرد: هر چند منابع آب پشت سد یامچی ۴۰ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته اما در ماه‌های اخیر تمام تلاش بر این است تا از ظرفیت تصفیه‌خانه آب شرب اردبیل بهره‌برداری شده و نیاز شهروندان تأمین شود.

وی به افزایش ۱۵ درصدی مصرف آب در روزهای اخیر اشاره کرد و گفت: اگر همین روند افزایش مصرف ادامه پیدا کند ما در تأمین آب شرب اردبیل و سرعین با مشکل جدی روبه‌رو خواهیم شد.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان اردبیل تصریح کرد: در حالی که در سال‌های گذشته تصفیه‌خانه آب شرب اردبیل یک‌هزار و ۲۰۰ لیتر در ثانیه آب تصفیه و به اهالی تحویل می‌داد هم اکنون به شکل صد درصد ظرفیت و به میزان یک‌هزار و ۵۵۰ لیتر در ثانیه فعالیت می‌کند و با این اوضاع ما جوابگوی مازاد مصرف شهروندان نیستیم.

نعمت سلطانی بهره‌گیری از ظرفیت ۳۵۰ لیتر در ثانیه آب زیرزمینی را برای تأمین آب شرب بخشی از شهر اردبیل یادآور شد و افزود: رکورد استفاده از آب در سال‌های گذشته یک‌هزار و ۹۰۰ لیتر در ثانیه بوده که با توجه به گرمای شدید امسال پیش‌بینی می‌کنیم این رکورد شکسته شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: سد یامچی و تصفیه‌خانه آب شرب اردبیل دیگر بیشتر از این ظرفیت ندارد و باید با تلاش مسئولان استانی و نمایندگان مجلس فکری به حال ساخت مودل دوم تصفیه‌خانه آب شرب اردبیل کنیم.

نعمت سلطانی اضافه کرد: باید از امسال منابع مورد نیاز برای احداث این تصفیه‌خانه تأمین شود تا در سال‌های آینده با توجه به افزایش مشترکان و نیاز آنها بتوانیم از ظرفیت مودل دوم نیز استفاده کنیم.

وی بیان کرد: هر چند علاقه‌ای به جیره‌بندی و قطعی آب شرب در اردبیل نداریم ولی شهروندان باید قطره قطره آب لوله‌کشی به منازل و محیط‌های پیرامونی خود را قدر بدانند و در مصرف آن دقت لازم را داشته باشند چرا که کوچک‌ترین بی‌احتیاطی و مصرف بالای آب مشکلاتی را برای سایر شهروندان رقم می‌زند.

کد خبر : 19076

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس