سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: دوشنبه 28 ژوئن 2021 | 22:56 ب.ظ
رئیس کل دادگستری اردبیل:

بیش از ۸۵ درصد دادرسی‌های قضایی در اردبیل الکترونیکی است

بیش از ۸۵ درصد دادرسی‌های قضایی در اردبیل الکترونیکی است اردبیل – رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: در حال‌حاضر بیش از ۸۵ درصد دادرسی‌های استان اردبیل به صورت الکترونیکی انجام می‌گیرد.

حجت الاسلام حسین کثیرلو در مراسم راه اندازی سامانه دادرسی الکترونیکی اظهار کرد: همزمان با هفته قوه قضائیه و در راستای اجرای بخشنامه ابلاغی از سوی مرکز مبنی بر راه اندازی دادرسی الکترونیکی، فاز دوم این سامانه در دادگستری استان فعالیت خود را آغاز نمود.

وی گفت: در فاز اول، برقرای ارتباط الکترونیکی زندان با محاکم بود که خوشبختانه هم اکنون بیش از ۸۵ درصد دادرسی‌های ما بین زندان و محاکم در دادگستری استان از طریق الکترونیکی برگزار می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان افزود: در فاز دوم که امروز به بهره برداری رسید طرفین پرونده و یا وکلای آنان می‌توانند با ثبت درخواست دادرسی الکترونیکی خود، در وقت مقرر بدون مراجعه به شعب و محاکم اقدام به برقراری ارتباط الکترونیکی نموده تا فرایند دادرسی را از این طریق انجام گیرد.

وی افزود: این سامانه در تمامی حوزه‌های قضائی تابعه استان فعال بوده و طرفین پرونده در تمامی حوزه‌های قضائی می‌تواند با شعبات خود فرایند دادرسی الکترونیکی را انجام دهند.

کد خبر : 19031

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس