سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: یکشنبه 27 ژوئن 2021 | 08:54 ق.ظ
نماینده مردم اردبیل در مجلس:

انتقال آب فرامنطقه‌ای به اردبیل مورد بی‌مهری قرار گرفته است

انتقال آب فرامنطقه‌ای به اردبیل مورد بی‌مهری قرار گرفته است اردبیل- نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: انتقال آب فرامنطقه‌ای به استان اردبیل در سال‌های اخیر مورد بی‌توجهی قرار گرفته است.

صدیف بدری عصر شنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان اردبیل اظهار کرد: حضور معنادار مردم در عرصه انتخابات تکلیف را برای همه مدیران و مسئولان مشخص کرد تا بی‌وقفه در حل مشکلات جامعه به ویژه رفع دغدغه‌های اساسی مردم گام‌های اساسی برداشته شود.

وی ضرورت احصا و ابلاغ ظرفیت‌های بودجه سال ۱۴۰۰ را از سوی سازمان برنامه و بودجه در استان یادآور شد و تصریح کرد: در حالی برنامه هفتم توسعه در دولت آینده و مجلس مورد بررسی و تدوین قرار خواهد گرفت که بهتر است از هم اکنون مدیران استان پیشنهادات و درخواست‌های خود را برای تدوین برنامه هفتم توسعه ارائه کنند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی از آب شرب به عنوان چالش اساسی جوامع و بحران جدی کشورهای مختلف یاد کرد و گفت: ما در استان اردبیل به ویژه شهر اردبیل با چالش جدی و حتی بحران در سال‌های آینده در این بخش روبه‌رو هستیم به گونه‌ای که آبی برای تأمین نیاز کشاورزان وجود ندارد و حتی در تأمین منابع شرب نیز با چالش و خطری جدی روبه‌رو هستیم.

بدری به کیفیت پایین آب شرب در برخی از مناطق به دنبال حفر چاه و استفاده نامناسب از این منابع را یادآور شد و افزود: در حالی که ۱۲۰ هزار میلیارد تومان در کشور صرف انتقال آب از خلیج فارس به استان‌های مرکزی می‌شود، ما در این استان قادر نیستیم آب ارس و قزل‌اوزن را به اردبیل منتقل کنیم.

وی با انتقاد شدید از مدیرعامل آب منطقه‌ای اردبیل در غفلت و بی‌توجهی به انتقال آب فرامنطقه‌ای به شهر اردبیل خاطر نشان کرد: معلوم نیست مدیران این مجموعه در چه تفکری هستند که تاکنون اقدامی عملی برای انتقال آب از ارس و قزل‌اوزن به اردبیل در تأمین شرب و حتی صنعت انجام نشده است.

بدری به شاخص‌های توزیع اعتبارات و ضرورت بازنگری در این موضوع را به عنوان یک اصل اساسی یادآور شد و اضافه کرد: این شاخص‌ها باید شفاف و روشن اعلام شود تا هیچ فرماندار و مدیری دچار دل چرکینی نشود.

نماینده ناظر مجلس در شورای برنامه‌ریزی استان اردبیل بیان کرد: سفر رئیس جمهور در سال ۹۸ به استان اردبیل بسیار محترم بود که از محل این منابع و همچنین سفر مدیران بانک‌ها به استان اعتبارات خوبی در حوزه پروژه‌های زیربنایی اختصاص یافته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: بانک‌ها برای تکمیل تصفیه‌خانه فاضلاب اردبیل، نمین، پایاب سد گیوی و محور کلور – درام و اردبیل – سرچم و همچنین آب شرب روستایی در گرمی و مشگین‌شهر منابع خوبی را اختصاص دادند و بانک ملی نیز یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان را برای راه آهن اختصاص داد.

بدری از رایزنی با بانک رفاه برای تأمین ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار دیگر برای راه آهن اردبیل – میانه خبر داد و تصریح کرد: در بودجه سال ۱۴۰۰ ظرفیت‌های خوبی فراهم شده تا از توان مالی بانک‌ها برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام استفاده شود.

وی گفت: با تلاش نمایندگان استان در مجلس و با اصلاح ردیف‌های اعتباری برای توسعه بزرگراهی در استان تا ۷۵۰ کیلومتر منابع ملی پیش‌بینی شده است.

بدری نمونه اصلاح ردیف بودجه‌ای را اتصال راه آهن اردبیل به پارس‌آباد اعلام کرد و افزود: این پروژه تا ۴۲۵ کیلومتر تا خط مرزی پارس‌آباد ادامه خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: همچنین قرار است راه آهن بستان‌آباد – سراب به اردبیل تکمیل شده و از این طریق با اصلاح ردیف بودجه‌ای منابع مورد نیاز تخصیص پیدا کند.

بدری با انتقاد از حذف نام انگوت از ردیف اعتبارات ملی برای تکمیل تصفیه‌خانه این شهرستان اضافه کرد: برای آب روستایی ۴۳۸ میلیارد تومان در بودجه سال ۱۴۰۰ منابع پیش‌بینی شده است.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برای راه روستایی نیز ۱۱۲ میلیارد تومان منابع در نظر گرفته شده تا هر چه سریع‌تر با توزیع اعتبارات و مبادله موافقتنامه‌ها منابع مورد نیاز جذب شود.

وی عملکرد دولت را در سطح استان مطلوب ارزیابی کرد و ادامه داد: ما با عملکرد دولت در سطح ملی کاری نداریم اما عملکرد دولت در استان اردبیل به ویژه توجه به پروژه‌های زیربنایی و کارهای شاخص ارزشمند و ماندگار است.

کد خبر : 19018

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس