سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: جمعه 25 ژوئن 2021 | 23:25 ب.ظ
مدیرکل هواشناسی اردبیل:

۸۰ درصد استان اردبیل درگیر خشکسالی است

۸۰ درصد استان اردبیل درگیر خشکسالی است اردبیل – مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: در حال حاضر ۸۰ درصد مناطق مختلف استان اردبیل درگیر خشکسالی متوسط و شدید است.

سیاوش محمدی، اظهار کرد: ۶۸ ایستگاه سنجش هواشناسی در استان اردبیل دایر و راه‌اندازی شده است.

وی این ایستگاه‌ها را هواشناسی جاده‌ای، کشاورزی، ناوبری و… اعلام کرد و گفت: سالانه ۱۸ هزار نفر ساعت در این ایستگاه‌ها خدمات فنی و علمی به فرودگاه اردبیل و سایر بخش‌های مورد نیاز ارائه می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل به راه‌اندازی رادار هواشناسی در مناطق شمالی استان اردبیل اشاره کرد و افزود: از طریق این رادار شرایط جوی استان به دقت رصد شده و به صورت دقیق تغییرات اقلیمی و اطلاعات هواشناسی در اختیار دستگاه‌ها و کاربران بخش کشاورزی قرار می‌گیرد.

محمدی به چارت سازمانی هواشناسی استان و فعالیت ۱۰۸ نیرو در پست‌های مصوب اشاره کرد و ادامه داد: همچنان ۴۰ پست این اداره کل بلاتصدی است و ما به شدت با کمبود نیروی متخصص روبه‌رو هستیم.

وی فعالیت ۶۸ نیرو را اعم از رسمی، پیمانی و قراردادی یادآور شد و خاطر نشان کرد: حتی در اعطای مرخصی به همکاران ما در ارائه خدمات با چالش و مشکلاتی روبه‌رو می‌شویم که ضرورت دارد با جذب نیرو و اجازه استخدام جدید خلأها در این حوزه برطرف شود.

محمدی در ادامه میزان بارش سال زراعی جاری را ۲۳۰ میلیمتر اعلام کرد و گفت: نسبت به بلند مدت و سال گذشته این میزان بارش ۲۴ درصد کاهش نشان می‌دهد.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل این کاهش را در کشور به طور متوسط ۴۲ درصد اعلام کرد و افزود: بعید است که در فصل تابستان ما بارشی را در حد نرمال در استان اردبیل شاهد باشیم.

وی اضافه کرد: ۸۰ درصد استان اردبیل درگیر خشکسالی است که این خشکسالی اکثراً شدید و متوسط است.

کد خبر : 18997

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس