سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه 23 ژوئن 2021 | 22:25 ب.ظ
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل:

۵۵ هزار قالی‌باف در استان اردبیل فعالیت دارند

۵۵ هزار قالی‌باف در استان اردبیل فعالیت دارند رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با اشاره به قدمت هنر بافت فرش گفت: حدود ۵۵ هزار نفر در این استان در حوزه بافت فرش فعالیت می‌کنند.

رامین صادقی روز چهارشنبه افزود: از این تعداد هفت هزار و ۲۴۳ بافنده بیمه شده تامین اجتماعی و بیش از ۳۷ هزار نفر نیز براساس تفاهمنامه به بیمه صندوق اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر معرفی شده اند.

وی با بیان اینکه اردبیل در تولید مواد اولیه، استفاده از ماشین‌آلات و بافت فرش جزو استان‌های برتر کشور است، اظهار کرد: اتحادیه صنفی متقاضیان بیمه تکمیلی را بدون محدویت به بیمه ایران معرفی می کند.

صادقی با اشاره به اینکه هر سال بیش از ۸۰ هزار مترمربع فرش دست‌باف در استان اردبیل تولید می شود، بیان کرد: حمایت از بافندگان از اولویت‌های سازمان صنعت، معدن و تجارت استان است.

او با بیان اینکه پارسال در راستای حمایت از تولید کنندگان فرش دستباف در استان ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت به ۴۰۰ نفر پرداخت شد، اضافه کرد: همچنین علاوه بر این ۳۵ میلیارد ریال تسهیلات به بافندگان فرش دست باف در استان اختصاص یافت.

وی با اشاره به اقدامات سازمان صمت استان در حمایت از تولید کنندگان فرش دست باف ادامه داد: ایجاد فروشگاه تامین تمامی مواد مورد نیاز بافندگان فرش استان برای اولین بار در کشور، ایجاد پنج کارگاه در شهرستان‌های خلخال ، نیر و نمین با اشتغال بیش از ۳۵۰ نفر، برگزاری نمایشگاه فصلی فرش در شهرستانهای استان، انجام طرح تحقیقاتی خوشه فرش استان، ثبت تعاونی های فرش دستباف بلاتکلیف استان و تلاش برای صادرات فرش تولید کنندگان به بازارهای اروپایی را از جمله این اقدامات عنوان کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل صدور ۷۴ فقره مجوز مشاغل خانگی پشتیبان و ۹ هزار و ۲۰۲  فقره به صورت مستقل با همکاری اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی را از دیگر اقدامات سازمان صمت استان ذکر کرد./ایرنا

کد خبر : 18966

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس