سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه 23 ژوئن 2021 | 22:21 ب.ظ
مدیرعامل سبلان پارچه:

میزان اشتغال در کارخانه سبلان پارچه به ۱۴۰۰ نفر رسیده است

میزان اشتغال در کارخانه سبلان پارچه به ۱۴۰۰ نفر رسیده است مدیر عامل کارخانه سبلان پارچه اردبیل گفت: این کارخانه فعالیت خود را از سر گرفته و در حال حاضر ۱۴۰۰ نفر در این کارخانه مشغول کار هستند.

انور حجازی‌نیا  سه‌شنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: اواخر پارسال بعد از سفر رئیس قوه قضاییه به استان اردبیل و پیگیری رئیس‌کل دادگستری استان، کارخانه سبلان پارچه اردبیل بعد از ۱۴ سال تحویل صاحب اصلی شد و چرخه تولید کارخانه به راه افتاد.

وی با بیان اینکه بازگشت سبلان پارچه در راستای تحقق شعار مقام معظم رهبری بوده است، افزود: تلاش ما بر این است مقدار اشتغال‌ در این کارخانه را به پنج هزار نفر برسانیم.

حجازی‌نیا گفت: پیگیری دستگاه قضایی برای بازگشت این کارخانه به صاحب اصلی نتیجه داد و مصمم هستیم تکمیل خط تولید و ظرفیت توسعه اشتغال را از اولویت‌های اساسی برنامه خود قرار دهیم.

وی با بیان اینکه سبلان پارچه الگویی برای نساجی ایران است،افزود: برند ما در دنیا شناخته شده است و تولیدات این کارخانه ضمن تامین بازارهای داخلی به کشورهای حوزه بالتیک صادر می‌شود.

حجازی نیا گفت: امیدوارم سبلان پارچه تبدیل به برند جهانی شده و الگویی برای نساجی ایران باشد تا بتوان در مسیر رهایی از اقتصاد منفی نفت قدم مهمی برداریم .

وی با اشاره به اینکه احیا و توسعه این کارخانه در راستای جهاد اقتصادی و جهش تولید است، افزود: دیروز در سنگر جنگ با لباس خاکی و امروز وظیفه‌ی سنگین‌تری از آن روزها در عرصه جنگ اقتصادی حضور داریم و با توجه به بیکاری و آسیبب‌های اجتماعی موجود در این منطقه، امید است با احیای کارخانه سبلان پارچه و فاز توسعه‌ای در آن شاهد رونق و توسعه این کارخانه باشیم.

مجتمع کارخانه‌ای سبلان پارچه شامل هفت کارخانه تولیدی پوشاک زنجیره‌ای در سال ۸۶ راه اندازی شد، این واحد بزرگ تولیدی چرخه کامل تبدیل پنبه به نخ و نخ به انواع منسوجات و پارچه‌ها را دارا می‌باشد و با صرف یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ﷼ با ظرفیت ایجاد اشتغال برای حدود پنج هزار نفر در آن  سال راه‌اندازی شد اما پس از مدت بسیار کوتاه این واحد تعطیل شده و تا مرز ورشکستگی پیش رفت.

این کارخانه  که تا سال ۹۹ در حالت رکود بود با حمایت‌های دولت و قوه قضاییه  دوباره فعال شده است./ایرنا

کد خبر : 18963

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس