سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه 23 ژوئن 2021 | 22:19 ب.ظ

قطعه اول و دوم بزرگراه اردبیل– سرچم بزودی تکمیل می‌شود

قطعه اول و دوم  بزرگراه اردبیل– سرچم بزودی تکمیل می‌شود مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: بیش از ۹۹ درصد عملیات خاکی قطعات اول و دوم و بیش از ۹۵ درصد عملیات اجرایی بزرگراه اردبیل – سرچم تکمیل شده است.

محبوب حیدری روز دوشنبه در بازدید از پروژه در دست احداث بزرگراه اردبیل – سرچم افزود: حدود ۲۵ کیلومتر از عملیات آسفالت جاده اردبیل-سرچم اجرا شده و ادامه عملیات نیز در حال اجراست.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل به زیر گذر روستای کرگان در این مسیر  اشاره کرد و گفت: این زیرگذر در حال اجراست و عملیات اجرایی در باند برگشت محدوده کیلومتر ۲۸ الی ۳۲ شروع شده و پس از انسداد مسیر و انتقال ترافیک به باند رفت فعال‌تر خواهد شد.

حیدری افزود: جهت تسریع در عملیات اجرایی نسبت به افزایش اکیپ ابنیه فنی و افزایش ماشین آلات اقدام و ۸ کیلومتر از بزرگراه تا پایان شهریور تکمیل می‌شود.

وی با بیان اینکه برای احداث و راه‌اندازی ۵۸۲ کیلومتر بزرگراه در این استان به پنج هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است، گفت: در سال گذشته ۵۲ کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل افتتاح شد و امسال نیز احداث ۶۱ کیلومتر بزرگراه در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با بیان اینکه قطعه‌ای از راه خلخال – منجیل که با عنوان پروژه راه‌سازی خلخال ـ کلور ـ درام تعریف شده در دست ساخت است، افزود: این جاده مسیری مشترک بین ۲ استان اردبیل و زنجان به طول ۵۵ کیلومتر است که از این مسافت ۳۷.۵ کیلومتر در حوزه استحفاظی استان اردبیل و مابقی در حوزه استحفاظی استان زنجان می‌باشد.

وی گفت: در سال‌های گذشته ۴.۵ کیلومتر از حوزه استحفاظی استان زنجان به اردبیل واگذار شده و در حال حاضر ۴۲ کیلومتر از مسیر در حوزه‌ استحفاطی استان‌ اردبیل اجرا می‌شود و پیشرفت فیزیکی مسیر در حوزه اردبیل تا به امروز ۳۰ درصد است.

استان اردبیل ۱۸۵ کیلومتر بزرگراه، ۷۱۶ کیلومتر راه اصلی، ۷۰۲ کیلومتر راه فرعی و چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی دارد./ایرنا

کد خبر : 18960

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس