سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
تاریخ انتشار: چهارشنبه 23 ژوئن 2021 | 21:34 ب.ظ
فرمانده سپاه اردبیل:

شهید چمران در میدان عمل بی‌همتا بود

شهید چمران در میدان عمل بی‌همتا بود اردبیل- فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: شهید چمران در میدان عمل و بصیرت انقلابی بی‌همتا بوده و تاکنون نظیر آن مشاهده نشده است.

سردار جلیل بابازاده عصر دوشنبه در گردهمایی اساتید حوزه و دانشگاه در اردبیل اظهار کرد: شهید چمران در مسیر زندگی و تحولاتی که در پیش رو داشت همواره با قدرت و قوت در صحنه عمل حاضر می‌شد و هیچ وقت میدان را خالی نمی‌گذاشت.

وی به ویژگی‌های این شهید والامقام در عرصه جهاد و شهادت اشاره کرد و گفت: نمونه کاملی از عمل‌گرایی و همچنین صلابت همراه با بصیرت و شجاعت را می‌توان در لحظه لحظه زندگی شهید چمران مشاهده کرد و که در دوران دفاع مقدس با لبیک به امام خود در صحنه جهاد حاضر می‌شد و فداکاری‌های بی‌نظیر از خود به یادگار گذاشت.

فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل تصریح کرد: هر چند شهید چمران تحصیلات بالایی را در داخل و خارج کشور داشت اما در کنار همه این مجاهدت علمی همواره بر پرورش روح و روان خود در مسیر آرمان‌های ارزشی اسلام و عرفان ناب تاکید داشت و سعی می‌کرد تا در صحنه‌های مختلف مدافع مردم و همچنین مبانی اسلام ناب باشد.

بابازاده به روحیه ولایت‌پذیری این شهید والامقام اشاره کرد و افزود: برخورداری از بینش عمیق مذهبی و همچنین دور بودن از جریان‌های انحرافی در اوایل انقلاب از شهید چمران مرد میدان و عمل تمام عیاری ساخته بود که در دوران دفاع مقدس نمونه و مصداق این روحیه مجاهدانه را به عینه می‌توان مشاهده کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: گرامیداشت یاد و خاطره این شهید والامقام با روز بسیج اساتید در دانشگاه‌ها و حوزه‌ها قرین شده که ضرورت دارد اساتید با مطالعه در زندگی و شخصیت عرفانی شهید چمران سعی کنند تا بیش از هر زمان دیگر برجستگی‌های رفتاری و الگوهای عملی او را در مسیر زندگی خود به عنوان یک معیار و سنجش واقعی مورد توجه قرار دهند.

کد خبر : 18934

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس