سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: دوشنبه 24 می 2021 | 23:10 ب.ظ

۹۸ درصد سهمیه واکسن به گروه‌های اولویت‌دار ‌اردبیل تزریق شد

۹۸ درصد سهمیه واکسن به گروه‌های اولویت‌دار ‌اردبیل تزریق شد فرماندار اردبیل گفت: ۹۸ درصد سهمیه واکسن اختصاص یافته به شهرستان اردبیل به گروه‌های اولویت دار تزریق شد.

مسعود امامی‌یگانه، فرماندار اردبیل در بازدید از مراکز واکسیناسیون کرونا در شهرستان اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر ۹۸ درصد سهمیه واکسن اختصاص یافته به شهرستان اردبیل به گروه‌های اولویت دار تزریق شده و واکسیناسیون افراد بالای ۷۰ سال نیز در شهرستان آغاز شده است.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۳۳ مرکز بهداشت در شهر و روستا‌های شهرستان در واکسیناسیون کرونا فعال هستند و سه مرکز تجمیعی نیز در قالب سالن‌های ورزشی به این مراکز اضافه شدند.

فرماندار اردبیل تصریح کرد: تاکنون حدود ۲۵ هزار دز واکسن کرونا برای گروه‌های اولویت دار در شهرستان اردبیل تزریق شده و ۱۶ هزار دز نیز در اختیار مرکز بهداشت قرار داده شده و طبق برنامه ارایه شده تزریق می‌شود.

امامی‌یگانه بیان کرد: به تدریج و با تامین واکسن، سایر گروه‌های سنی نیز با اولویت گروه‌های سالمند برای واکسیناسیون همگانی دعوت شده و واکسن کرونا را دریافت خواهند کرد.

وی اظهار کرد: واکسیناسیون در سال جاری تا رسیدن به حد ایمنی‌سازی ۷۵ درصد مردم انجام خواهد شد و امیدواریم که با تامین و نیز تولید واکسن ملی، این هدف هرچه زودتر محقق شده و تزریق واکسن در اردبیل طی ماه‌های پیش رو برای همه گروه‌های سنی انجام شود./تسنیم

کد خبر : 18854

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس