سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: دوشنبه 24 می 2021 | 22:06 ب.ظ
مدیر کل صمت استان اردبیل:

بانوان رسبان بدور از مباحث سیاسی وارد حوزه های فرهنگ ، هنر ، ورزش شوند

نسرین آذرکیش
بانوان رسبان بدور از مباحث سیاسی وارد حوزه های فرهنگ ، هنر ، ورزش شوند رامین صادقی مدیر کل صمت استان اردبیل در نشست با بانوان رسبان اظهار داشت: بانوان رسبان بدور از مباحث سیاسی جهت انجام کارهای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی تلاش کنند.

وی با بیان اینکه بانوان رسانه ای استان توانایی و قابلیت بالقوه ای دارند، گفت: بانوان رسبان وارد مباحث سیاسی نشوند و در حوزه های اجتماعی ، فرهنگی ، اقتصادی ، هنری ورزشی ورود کنند چرا که توانایی بانوان رسانه ای برکسی پوشیده نیست.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل اضافه کرد: قطعا در دراز مدت فعالیت ها و اقدامات بانوان رسبان در جامعه دیده خواهد شد و ماهم در برنامه های فرهنگی ، ورزشی ، هنری و …. کمک حال این بانوان خواهیم بود تا بانوان بتوانند به اهداف خود که داشتن جامعه ای سالم و بانویی خوشحال است برسند.
صادقی همچنین در ادامه نشست به گزارش عملکرد خود پرداخت و افزود: درحال حاضر استان اردبیل دارای هزار و ۱۴۲ واحد صنعتی با پروانه بهره برداری است.

وی با بیان اینکه کل سرمایه گذاری دراین واحدهای صنعتی ۷۵ هزار میلیارد تومان با اشتغالزایی ۲۲ هزار نفر است، تصریح کرد: سهم صنعت در استان اردبیل ۲۷/۹ درصد می باشد.

این مسئول اضافه کرد: همچنین تعداد ۹۵۰ فقره جواز تاسیس برای ایجاد واحدهای صنعتی با سرمایه گذاری ۴۵ هزار میلیارد تومان و پیش بینی اشتغالزایی ۱۵ هزار نفر صادر شده که ۳۰۰ فقره آن وارد فاز عملیات اجرایی شدند و حداکثر تا ۲ سال آتی به بهره برداری می رسند.
صادقی بااشاره به اینکه در سال ۹۹ برنامه ها در ۷ محور و ۴۰ برنامه تدوین شده بود ادامه داد : در سال جهش تولید یکی از محورهای اصلی درسازمان صنعت ، معدن و تجارت استان ، سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در سه بخش صنعت ، معدن و تجارت بوده است که دراین بخش ها سال گذشته مجموعا برای ۹۱۶۱ نفر اشتغال پایدار ایجاد شده است.
وی در ادامه به بخش صادرات به خارج از کشور نیز اشاره و بیان کرد: در ۱۲ ماهه سال گذشته حجم صادرات استان از نظر ارزش در حدود ۲۷۱ میلیون دلار بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ازنظر ارزش رشد ۱۰۸ درصدی داشته است.

پروین حسینی نماینده کارگروه رسانه رسبان اردبیل :
تشکیل کارگروه رسبان در تامین امنيت اجتماعی و چالش های پیشروی بانوان رسانه ای می باشد
حسینی نماینده کارگروه رسانه رسبان در دیدار با صادقی مدیر صنعت و معدن و تجارت استان اردبیل یکی از مهم ترین مواردی که توسعه یافتگی را تحت تأثیر قرار می دهد، امکان دسترسی زنان مانند مردان به احساس امنیت است.


وی افزود: پیش نیاز هرگونه توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی احساس امنیت و به ویژه امنیت زنان است. آگاهی از احساس امنیت ساکنان یک جامعه نقش مؤثری در شناخت چالش ها و ارائه راهبردهای توسعه ای در آن جامعه دارد.
حسینی بیان کرد: با این حال بانوانی که از ابتدا برای روزنامه‌نگاری و انجام رسالت خود وارد گود شده‌اند، می‌مانند و به تلاش خود ادامه می‌دهند که نمونه‌های آن اکنون در رسانه‌های استان وجود دارد. کارگروه رسانه رسبان، در صدد هست توجه به الگوسازی در کنار توانمندسازی برای بانوان رسانه در جهت ایجاد ارتباط مؤثر و قوی میان خبرنگاران بانو و مسئولان استان، نابرابری جنسیتی در بازار کار، نبود امنیت شغلی برای بانوان و عدم بیمه چه در حوزه کار خبر و جلوگیری استفاده از زنان به عنوان نیروی کار ارزان قیمت ورود کرده در جهت احقاق حقوق قانونی بانوان قدم بردارد.
نماینده کارگروه رسبان اردبیل گفت: در تلاشیم آنطور که برنامه ریزی شده‌است، اجرا کنیم تا در بحث اشتغال، کیفیت و بهبود بهداشت و آموزش ‌های اجتماعی و فرهنگی شاهد پیشرفت باشیم.
حسینی در پایان به نقش کلیدی زنان در رسانه‌ها اشاره نمود و گفت که اگر به چالش‌های سد راه خبرنگاران زن رسیدگی صورت نگیرد، کمرنگ شدن نقش زنان در رسانه‌ها ابراز نگرانی کرد.

محرم نژاد رئیس کارگروه اقتصادی رسانه رسبان اردبیل:
هدف کمیته اقتصادی رسبان فراهم کردن امنیت اقتصادی بانوان رسانه می باشد
محرم نژاد رئیس کارگروه اقتصادی رسانه رسبان اردبیل در دیدار با مدیر صنعت و معدن و تجارت استان گفت: تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها عنوانی است که مقام معظم رهبری برای سال ۱۴۰۰ نام گذاری کردند، عنوانی که خود راهگشای بسیاری از مشکلات درون جامعه است چندین سال پیاپی یک شعار اقتصادی با محوریت تولید نامگذاری می شود که حاوی نکات بسیار مهم و قابل توجهی است.


رئیس کمیته اقتصادی رسبان اظهار داشت: با توجه به روز مشکلات عمیقی در حوزه معشیت جامعه هستیم که ضرورت تمرکز بر روی آن به عنوان یکی از زیر شاخه های بخش اقتصادی بر همگان آشکار می باشد چرا که مانع زدایی یک حقیقت موجود در جامعه بوده و به یک درد کهنه و قدیمی در تمامی حوزه ها تبدیل شده است.
محرم نزاد افزود: شفاف سازی رسانه ها گامی موثر در تحقق شعار سال ۱۴۰۰ می باشد ضرورت دارد موانع تولید در بستر رسانه های مکتوب بررسی شود زیرا موانع موجود تنها در یک عرصه و مربوط به یک نهاد نیست و همه عرصه ها خصوصا رسانه های مکتوب بوده که باید بررسی و مانع زدایی شوند فضای اقتصادی حاکم بر وضعیت چاپخانه‌ها و فضای تحلیلی که درحوزه واردات کاغذ داشتیم باتوجه به وابستگی شدیدکاغذی
و دستگاه‌های چاپی، اکنون فشار اقتصادی یکی پس از دیگری کمر رسانه‌ها را خم می‌کند.
رئیس کارگروه اقتصادی رسبان گفت: باید به این نکته توجه کرد حل دغدغه های معیشتی بانوان رسانه سبب افزایش کیفیت تولیدات در رسانه ها می شود. کار رسانه‌ای و حوزه خبر… جزو دغدغه‌های اصلی و بنیادی بانوان رسانه ای استان نسیت از طرفی با جدیت و ظرافتی که در کار خود دارند، ظرفیتی بزرگ در اختیار عرصه خبر و اطلاع‌رسانی قرار می دهند.
کمیته کارگروه اقتصادی رسبان با شناخت و اشرافی که در حوزه‌های بانوان رسانه رسبان اردبیل دارد، می‌تواند با حمایت مسؤولان امر به دغدغه‌ها و نیازها و همچنین مطالبات و مشکلات بانوان رسانه بپردازد و ثمرات خوبی برداشت کنند.

رئیس کمیسیون ورزش رسبان کشور:

برای اجرای برنامه‌های ورزشی در سطح کشور نیازمند حمایت بخش خصوصی هستیم

بتول حسین زاده در نشست با مدیرکل صنعت معدن و تجارت استان اردبیل اظهار داشت: برای اجرای برنامه های متنوع ورزشی و جشنواره‌ها در سطح کشور و استان نیازمند حمایت بخش خصوصی از جمله شرکت ها و کارخانه ها هستیم.

وی با بیان اینکه ورزش در عرصه کنونی دیگر بازی و سرگرمی نیست، افزود: در راستای توجه به صنعت ورزش می‌توان گفت که سازمان ها می توانند با حمایت از ورزش محصولات و خدمات خود را در جهت فروش و معرفی از این طریق اقدام نمایند.

رئیس کمیسیون ورزش رسبان کشور با اشاره به وجود ۷۵۰ شرکت خصوصی در استان اردبیل بیان کرد: از شرکت‌های خصوصی مثل کارخانه طنین پیک صبا، آرتا پروتئین، نمین سرامیک و شیرآلات راسان که در حوزه ورزش حامی و اسپانسر ورزش بانوان بودند تقدیر و قدردانی میکنم و انتظار داریم شرکت‌های خصوصی دیگر نیز در راستای پیشرفت و توسعه ورزش ما را حمایت کنند.

حسین‌زاده با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره مادر همراه کودک در استان اردبیل و ضمن قدردانی از پشتیبانی شرکت دانش بنیان اندیشه سلامت سبلان از این مسابقه تصریح کرد: ورزش رسبان اردبیل انتظار حمایت از بخش خصوصی و کارخانه ها را در خصوص تیم داری، دارد که در این راستا بانوان رسانه‌ای ما خدمات رایگان و تبلیغ و پوشش اخبار آن شرکت را انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه برنامه های بلند مدت را برای واحدهای صنفی طراحی می‌کنیم، افزود: واحدهای صنعتی و صنفی در جهت رفع و کاهش آسیب های اجتماعی می توانند با حمایت از ورزش از این معضل جلوگیری کنند، همچنین طبق قانون ۱۰درصد از عوارض ارزش افزوده باید به ورزش اختصاص داده شود.

این مسئول همچنین ضمن انتقاد از عدم تمایل سازمان ها و شرکت های خصوصی نسبت به حمایت از ورزش بانوان، گفت: اگر زمینه حضور بیشتر بانوان را در عرصه ورزش فراهم کنیم مشکلاتی که در حوزه اجتماعی و خانواده وجود دارد کاهش می یابد.

مینو اصلانی، مسوول کمیته هنرمندان کانون رسبان استان اردبیل در این جلسه؛ با اشاره به نوپا بودن کانون بانوان رسبان تصریح کرد: سازمان صنعت و معدن می تواند حمایتهای خود از کانون رسبان را به اشکال مختلف اعلام دارد.


اصلانی گفت: این سازمان می تواند با هماهنگی با فروشگاههای مرتبط، هنرجویان کانون بانوان رسبان را یاری نموده تا در جهت تهیه ابزار و تجهیزات هنری خود از طریق معرفی نامه صادر شده از سوی این سازمان اقدام نمایند.
وی افزود: با توجه به نزدیک شدن فصل گرما و تابستان و زمان اوقات فراغت دانش آموزان، سازمان صنعت و معدن می تواند اقدام به معرفی خانواده و فرزندان کارکنان سازمان برای ثبت نام در دوره های آموزشی هنری نموده و به بهترین شکل ممکن از کمیته هنرمندان کانون حمایت به عمل آورد.

مسوول کمیته فرهنگی رسبان گفت: تعامل و تفاهم گروه رسانه ای بانوان با دستگاه های اجرایی در حوزه فرهنگی غیر قابل انکار است و بانوان به عنوان یکی از ارکان اصلی جامعه در راستای توسعه فرهنگی و اجتماعی نقش اساسی دارند.


نگار معاضدی با بیان اینکه پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی از اهداف کمیته فرهنگی رسبان است افزود: با بر گزاری برنامه های فرهنگی و مهارت آموزی بانوان رسانه می توان میزان آسیب های اجتماعی در سایر خانواده ها را کاهش داد.
وی با تاکید بر اینکه در امر تقویت و تحکیم بنیان خانواده برنامه های متعددی داریم اظهار کرد: سازمان صمت نیز می تواند با هماهنگی بخش خصوصی این برنامه ها را پشتیبانی و حمایت کند تا این گروه با دلگرمی بیشتر به اهداف عالیه خود نزدیک شود.

کد خبر : 18829

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس