سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: شنبه 22 می 2021 | 00:09 ق.ظ
مدیرکل امور اجتماعی استانداری اردبیل:

همزیستی مسالمت‌آمیز برادران تسنن و تشیع در اردبیل الگوی کشوری است

همزیستی مسالمت‌آمیز برادران تسنن و تشیع در اردبیل الگوی کشوری است اردبیل- مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل گفت: هم زیستی مسالمت آمیز برادران اهل تسنن و تشیع در استان اردبیل الگویی مناسب و بی نظیر برای کل کشور است.

محمد سیمزاری عصر پنجشنبه در همایش تقریب مذاهب در دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل اظهار کرد: امام جمعه اردبیل همواره بر پیگیری مشکلات و نارسایی‌های شهرهای سنی نشین استان اردبیل تاکید کرده و سعی دارند تا به تقویت تعامل و ارتباط جامعه شیعی و سنی کمک کرده و به تقریب مذاهب به عنوان یک رویکرد اصلی دقت داشته باشند.

وی به هم زیستی مسالمت آمیز و برادرانه اهل تسنن و تشیع در استان اردبیل به عنوان یک الگوی بی نظیر اشاره کرد و گفت: به برکت بصیرتی که علمای شیعی و سنی دارند ما یک شرایط امن و آرامی را در استان به دور از حاشیه‌ها شاهد هستیم به گونه‌ای که در مناسبت‌های مختلف از عزاداری ماه محرم گرفته تا سایر ایام ملی و مذهبی برگزاری مراسم با شکوهی را در مناطق سنی نشین استان در کنار برادران شیعی شاهد هستیم.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اردبیل از آمادگی مسئولان استان برای برگزاری آئین بزرگداشت امام شافعی خبر داد و تصریح کرد: هر چند اردبیل پایتخت تشیع است اما در این منطقه اغلب شیعی نشین نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل و دیگر مسئولان علاقمند به برگزاری آئین بزرگداشت امام شافعی در این شهر هستند.

سیمزاری افزود: از آنجایی که دین، کتاب و پیامبر جامعه تشیع و تسنن یکی است، از همین رو علمای شیعی و سنی باید به تقویت مبانی دینی و اعتقادی مردم کمک کنند تا به دور از اقدامات ضد تقریبی زمینه و بستر همگرایی بیشتر فراهم آید.

وی به فعالیت ۲۲ مسجد اهل تسنن در استان اردبیل اشاره کرد و ادامه داد: هر چند برخی شیطنت‌ها را در پررنگ کردن تبعیض‌ها و ایجاد تفرقه و دودستگی بین اهالی تسنن و تشیع شاهد هستیم اما در عمل وحدت و همگرایی جامعه تسنن و تشیع در این استان بی نظیر است./مهر

کد خبر : 18826

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس