سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 20 می 2021 | 00:17 ق.ظ
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نسبت به تجمعات انتخاباتی هشدار داد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نسبت به تجمعات انتخاباتی هشدار داد اردبیل – رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: گزارش‌هایی از برگزاری تجمعات انتخاباتی توسط داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی در مناطق مختلف استان ارائه می‌شود که این اقدام بسیار خطرناک بوده و می‌تواند منجر به شیوع ویروس کرونا و بازگشت استان به وضعیت قرمز شود.

دکتر شهرام حبیب‌زاده روز چهارشنبه افزود: ارزیابی‌ها همچنین از مناطق مختلف استان حکایت از افزایش بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی و عادی‌انگاری کرونا از سوی شهروندان دارد.

وی بیان کرد: استفاده از ماسک در روزهای گذشته در بین مردم کاهش یافته و در گردشگاه‌ها با ازدحام جمعیت، به پروتکل‌های بهداشتی بی‌توجهی می‌شود.

وی از مسئولان آموزش و پرورش استان اردبیل خواست تا  در زمینه امتحانات نهایی دانش‌آموزان حساس بوده و از ازدحام در حوزه‌های امتحانی جلوگیری شود.

دکتر حبیب‌زاده روند کاهشی کرونا در استان اردبیل را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: این فرایند نتیجه تلاش و جانفشانی کادر درمانی استان بوده و نباید با عادی‌انگاری این زحمات را هدر دهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل وضعیت کاهشی شیوع کرونا در این استان را همچنان شکننده عنوان کرد و افزود: در صورت بی‌توجهی شهروندان به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، احتمال صعودی شدن دوباره شیوع کرونا در استان وجود دارد.

دکتر حبیب‌زاده گفت: برای مهار این بیماری، رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت سفت و سخت ضروری است و هر تجمع ضروری حتما باید با زمان بسیار کم و رعایت فاصله ۲ تا سه متری برگزار شود.

وی برگزاری هر گونه تجمع را موجب افزایش شمار مبتلایان کرونا عنوان و اضافه کرد: مهم‌ترین خطر در روزهای آینده، برگزاری مراسم عروسی و سفر شهروندان است و باید این مساله فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل با تاکید بر ضرورت ادامه استفاده از ماسک حتی با انجام واکسیناسیون سراسری، به افراد مبتلا به کرونا توصیه کرد که شرایط قرنطینه در منزل را با شدت بیشتر رعایت کرده و از تردد در جامعه خودداری کنند تا دوره انتقال‌پذیری بیماری طی شود.

دکتر حبیب‌زاده، رعایت دقیق محدودیت‌های وضع شده، در خانه ماندن، عمل به شیوه‌نامه‌های بهداشتی بویژه استفاده از ماسک، پرهیز از حضور در تجمعات و هرگونه دورهمی، تعطیلی مجالس عروسی و ترحیم را تنها راه برون‌رفت و گذر از شرایط بحرانی موجود ذکر کرد.

به گزارش ایرنا، در ادامه روند کاهشی شیوع کرونا در استان اردبیل که از حدود ۶ هفته پیش آغاز شده، شهرستان‌های کوثر، نیر، سرعین، نمین، اصلاندوز، بیله‌سوار و گرمی در وضعیت زرد و شهرستان‌های خلخال، مشگین‌شهر، پارس‌آباد و اردبیل در وضعیت نارنجی شیوع کرونا قرار گرفته‌اند.

شمار مبتلایان بستری کووید.۱۹ در استان اردبیل از ۶۳۳ نفر در پنجم اردیبهشت ماه با ۳۴۴ نفر کاهش، به ۲۸۹ فرد بستری در شبانه‌روز گذشته رسیده است که از این تعداد ۵۸ بیمار  در بخش های ویژه تحت مراقبت قرار دارند.

در ادامه روند کاهشی موج چهارم شیوع کرونا، طی شبانه‌روز گذشته سه نفر دیگر از افراد مبتلا به بیماری کووید.۱۹ در استان اردبیل جان باختند و مجموع فوتی‌های کرونا در این استان نیز به یک هزار و ۷۵۱ نفر رسید./ایرنا

کد خبر : 18793

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس