سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 20 می 2021 | 00:08 ق.ظ
در ۲ سال گذشته صورت گرفت؛

فعال شدن عملیات اجرایی ۶ سد کشاورزی نیمه‌تمام در استان اردبیل

فعال شدن عملیات اجرایی ۶ سد کشاورزی نیمه‌تمام در استان اردبیل اردبیل – رئیس جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: در ۲ سال گذشته عملیات اجرایی ۶ سد کشاورزی نیمه‌تمام در این استان پس از سال‌ها توقف، از سرگرفته شده و هم‌اکنون با پیشرفت فیزیکی خوب در حال اجرا می‌باشند.

خلیل نیکشاد روز سه‌شنبه در تشریح جلسه دیدار نماینده خلخال و کوثر با وزیر کشاورزی بیان کرد: هم‌اکنون ۳۰ سد کوچک و بزرگ کشاورزی نیمه‌تمام در استان اردبیل وجود دارد که برای تکمیل و بهره‌برداری از آنها به بیش از  ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

به گفته وی ، ۹ سد از این ۳۰ سد در منطقه جنوب استان و در شهرستان‌های خلخال و کوثر واقع هستند.

وی با اشاره به برخی اقدامات عمرانی در جنوب استان بیان کرد: عملیات پوشش آبیاری بارانی در بیش از ۸۰۰ هکتار از اراضی زراعی خلخال و کوثر با ۱۵۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض از صندوق توسعه جهاد کشاورزی از ۲ سال پیش اجرایی شده که بخشی از آن بهره‌برداری و بخشی نیز در دست اجراست.

وی همچنین اظهارکرد: در زمینه اصلاح و مقاوم‌سازی باغات بویژه سرشاخه‌کاری سبز درختان گردو، بخش آب و خاک ، اصلاح نژاد دام و دیگر بخش‌های کشاورزی جنوب استان در سال‌های اخیر اقدامات خوبی انجام شده است.

سیدغنی نظری ، نماینده خلخال و کوثر نیز در این دیدار با بیان توقف عملیات اجرایی سدهای نیمه‌تمام در این شهرستان‌ها خواستار فعال‌سازی آنها جهت تامین آب مورد نیاز روستاییان منطقه شد.

وزیر جهاد کشاورزی نیز در این دیدار دستور بررسی موضوع و اقدام عملی در زمینه رفع مشکلات کشاورزی منطقه را صادر کرد./ایرنا

کد خبر : 18784

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس