جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 18 می 2021 | 18:41 ب.ظ
کمیته تخصصی برای شورای شهر:

کاندیداهای موردنظر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی معرفی می شوند

کاندیداهای موردنظر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی معرفی می شوند تا همین روزهای اخیر احزاب و گروه‌های سیاسی در استان اردبیل تحرک خاصی درزمینه انتخابات و حتی فعالیت‌های سیاسی نداشتند اما با نزدیکی به زمان انتخابات و مشخص شدن داوطلبان ریاست‌جمهوری، فعالان حزبی در استان نیز در حال تکاپو برای فعالیت‌های انتخاباتی هستند.

به گزارش ایرنا و به‌گفته مسئولان احزاب اصولگرا، اقدامات غیررسمی در استان اردبیل برای شناسایی نامزدهای شورای اسلامی شهرها انجام شده و تا حدودی چهره نامزدهای مورد حمایت آنها مشخص شده است؛ در اردوگاه احزاب اصلاح‌طلب نیز اقدامات در این زمینه با حرکتی کند در حال انجام است.

شهرام محمدی ، سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان اردبیل در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: ساختار شورای ائتلاف صرفا انتخاباتی نیست و ماموریت‌های مختلفی در حوزه های گوناگون دارد که یک بخش آن مربوط به انتخابات است.

وی افزود: قبل از آغاز ثبت‌نام، داوطلبان شورای شهر و روستا در شورای ائتلاف مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد برای انتخابات شورای شهر یک کمیته و کار گروه تخصصی ذیل کمیته سیاسی تشکیل شود در مرحله اول وظیفه اصلی شورای ائتلاف دعوت از چهره ها و افراد برای ثبت‌نام در انتخابات بود و قبل از ثبت‌نام هم در تمام شهرستان‌ها همه ثبت‌نام‌کنندگان در کارگروه تخصصی مورد بررسی قرار گرفتند و از احزاب و گروه‌های سیاسی شورای ائتلاف خواسته شد هر کدام ۳۳ نفر از بین داوطلبان جهت قرار گرفتن در فهرست اولیه به دبیرخانه شورای ائتلاف معرفی کنند.

محمدی ادامه داد: در مجموع اسامی معرفی شده از سوی جریان‌های سیاسی شورای ائتلاف ۵۲ کاندیدا مورد بررسی نهایی قرار گرفت، معیارها و شاخص‌های لازم در جلسات کمیته کارگروه تخصصی تدوین شد طوری‌که از این ۵۲ نفر کار گروه تخصصی، نهایتا بر اساس شاخص‌ها ۳۳ نفر را مورد تایید قرار دادند که در روزهای آینده در جلسه شورای استانی ائتلاف استانی و شورای مرکزی استان بررسی می‌شود و اگر ۳۳ نفر مورد تایید شدند فهرست اولیه نهایی می‌شود.

محمدی گفت: ساز و کاری برای انتخاب ۱۱ نفر از بین این ۳۳ نفر در حال تدوین است و در طول ۲ هفته آینده شاهد معرفی لیست ۱۱ نفره شورای شهر اردبیل خواهیم بود.

وی بیان کرد: در ارتباط با انتخابات ریاست‌جمهوری، شورای ائتلاف همزمان با شورای ائتلاف مرکز و استان‌ها عمل می‌کند، یکی از اتفاقات بسیار مهمی که از سوی شورای ائتلاف استان عملی می‌شود دعوت عمومی از آیت‌الله رئیسی برای انتخابات بود و این کار شورای ائتلاف باعث شد جریان انقلابی از تشتت و پراکندگی نجات یابد هر چند داوطلبان زیادی از اصولگرایان ثبت‌نام کردند ولی به نظر می‌رسد آنها در روزهای نهایی به اجماع برسند.

سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان اردبیل ادامه داد: شورای ائتلاف در نظر دارد برای انتخابات ریاست‌جمهوری، ستاد مستقلی راه‌اندازی کند و هر ستاد دیگری هم که ایجاد شد مجموعه دوستان شورای ائتلاف در آن ستاد حضور خواهند داشت.

محمدی با بیان اینکه مردم در این دوره از انتخابات مشارکت بهتری را خواهند داشت، افزود:محوری ترین بحث شورای ائتلاف برگزاری انتخابات پرشور است و تلاش خواهیم کرد با برگزاری جلسات ،مناظره‌ها و نشست‌ها شور انتخاباتی دوچندان شود.

وی افزود:با توجه به شرایط پیش آمده تصورم این است که نقش‌آفرینی احزاب و گروه‌های سیاسی در این دوره بیشتر می‌شود، هر چند بسیاری از تجمعات گذشته در این دوره به دلیل شیوع ویروس کرونا جود نخواهد داشت.

محمدی گفت: به عقیده من احزاب و گروه‌های سیاسی باید فعالیت منظم،مستمر و با برنامه داشته باشند و صرفا در ایام انتخابات بعنوان ماشین‌های رای جمع‌کنی عمل نکنند تا در جامعه حضور حداکثری مردم نهادینه شده و مردم به برنامه‌ها رای بدهند.

وی افزود: به نظر من برنامه‌های کاندیداها توسط احزاب به مردم ارائه شود و افرادی که از همین جریان‌ها معرفی می‌شوند مورد اعتماد مردم قرار بگیرند، طبیعی است تشکلی که در کنار مردم باشد مورد اعتماد مردم بوده و به کاندیدای آنها هم رای خواهند داد.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان اردبیل هم گفت: با توجه به تجربه انتخابات مجلس شورای اسلامی و موفقیت این شورا، اقبال مردمی به آن در تمام شهرستان‌ها افزایش یافته و این امر نویدبخش نتیجه‌بخش بودن فعالیت حزبی و توجه به برنامه به جای افراد در انتخابات می‌باشد.

فخرالدین زاهد بیان کرد: ارزیابی‌های اولیه نشان می‌دهد اکثریت کرسی‌های شورای شهر اردبیل متعلق به نامزدهای مورد حمایت شورای ائتلاف خواهد بود.

کد خبر : 18774

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس