جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: جمعه 14 می 2021 | 02:55 ق.ظ
امام جمعه اردبیل:

انتخابات بزرگترین فرصت برای ناامید کردن دشمنان انقلاب است

انتخابات بزرگترین فرصت برای ناامید کردن دشمنان انقلاب است اردبیل – نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: انتخابات ۲۸ خرداد بزرگترین فرصت در حمایت از نظام جمهوری اسلامی و به ارمغان آوردن یاس و ناامیدی برای دشمنان انقلاب است.

آیت الله سیدحسن عاملی صبح پنجشنبه در خطبه‌های نماز عید فطر در شهیدگاه اردبیل اظهار کرد: دشمنان در حصار تحریم کمپین تحریم انتخابات به راه انداختند تا ملت ایران را از حضور در پای صندوق آرا ناامید کنند.

وی بیان کرد: همانطور که مقام معظم رهبری گفتند انتخابات تزریق خون تازه در جامعه است و باید از این فرصت حضور در پشتیبانی از نظام استفاده کرد.

خطیب جمعه اردبیل ضرورت حفظ وحدت در جامعه اسلامی را یادآور شد و گفت: آمریکا و هم دستان او از اسلام وهابیت و اسلام سیاست جدا از دین نمی‌هراسد بلکه ترس از اسلام ناب محمدی و سیره و سلوک اهل بیت است.

آیت‌الله عاملی جنایت سفاکان روزگار را علیه امت اسلامی در فلسطین، یمن و افغانستان یادآور شد و افزود: خداوند پیامبران را فرستاد تا در کنار عبادت کفر به طاغوت کنند و امروز پناه بردن به دامن آمریکا مصداق اطاعت از کفر و طاغوت است.

وی آثار فردی و اجتماعی عید را بیان کرد و گفت: اجتماع امت اسلامی بزرگترین شعائر دین است و از همین رو اسلام به نماز جماعت، جمعه، عیدین و کنگره حج بها داده است.

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری اوصاف مؤمنان را در بزرگی و عظمت و اهل جود و سخا یادآور شد و اظهار کرد: عید فطر جشن بزرگ در وارستگی انسان از خبث طینت و شرافت و سروری امت اسلامی در برابر نظام کفر است.

آیت‌الله عاملی بیان کرد: ماه رمضان که سبک و اسلوب حیات و ابتدای تغییر است در حقیقت همچون نماز و سایر واجبات الهی تعطیل بردار نیست و همیشه امت اسلامی از برکات آن بهره مند خواهند شد.

وی پاداش مؤمنان روزه دار در این روز را رسیدن به رضوان اکبر، پاک شدن پرونده اعمال از زشتی‌ها و بازگشت به فطرت پاک و بی آلایش اعلام کرد و افزود: عید فطر شبیه‌ترین روز به قیامت است که در آن جایزه و پاداش یک ماه روزه داری و عبودیت الهی داده می‌شود و انسان یا به بهشت و یا به جهنم بر می‌گردد.

امام جمعه اردبیل سه عید امت اسلامی را عید فطر، اضحی و عید اکمل دین غدیر خم معرفی کرد و گفت: در سایه این سه عید در طول سال خداوند متعال بشریت را از سقوط و پلیدی‌ها نجات داده و به سمت سعادت رهنمون می‌کند.

نماز عید فطر در اردبیل و سایر شهرهای استان به صورت با شکوه و با حضور نمازگزاران و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضای آزاد برگزار شد.

کد خبر : 18737

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس