سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: سه‌شنبه 11 می 2021 | 01:36 ق.ظ
رئیس پلیس فتای اردبیل:

عامل تبلیغ و فروش مجازی داروهای غیرمجاز در اردبیل دستگیر شد

عامل تبلیغ و فروش مجازی داروهای غیرمجاز در اردبیل دستگیر شد اردبیل – رئیس پلیس فتا استان اردبیل از دستگیری شخصی که در فضای مجازی اقدام به تبلیغ و فروش داروهای غیرمجاز می‌کرد، خبر داد.

 سرهنگ علی قهرمان طالع در این باره اظهار کرد: طی مراجعه نماینده حقوقی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی اردبیل و اعلام اینکه شخص یا اشخاصی در فضای مجازی اقدام به فروش داروهای غیرمجاز می‌کنند، موضوع در دستور کار افسران سایبری قرار گرفت.

وی ادامه داد: افسر پلیس فتا بلافاصله با تشکیل پرونده و جمع‌آوری مستندات دیجیتال و با توجه به اظهارات شاکی، اقدامات اولیه را انجام و با استفاده از شیوه‌های فنی و پلیسی صاحب صفحه را در اردبیل شناسایی کرد.

این مسئول انتظامی یادآور شد: با توجه به ممنوعیت تبلیغ و فروش دارو در فضای مجازی و حساسیت سلامت عمومی جامعه، بلافاصله با هماهنگی مقام قضائی متهم شناسایی‌شده که در فضای مجازی از طریق صفحات و کانال‌های متعدد و شماره تماس‌های مختلف اقدام به این کار می‌کرد به همراه تجهیزات فنی دستگیر و به دست قانون سپرده شد.

سرهنگ قهرمان طالع تصریح کرد: کاربران فضای سایبری مدنظر داشته باشند که سلامتی خود و خانواده‌شان را با اعتماد به تبلیغات فریبنده سودجویان در فضای مجازی به خطر نیندازند و کالاهای درمانی و بهداشتی خود را از فروشگاه‌های آنلاین دارای مجوز تهیه نمایند.

رئیس پلیس فتا استان گفت: خانواده‌ها در صورت نیاز به راهنمایی و یا گزارش صفحات غیرمجاز در شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها می‌توانند اخبار خود را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir قسمت مرکز فوریت‌های سایبری گزارش نمایند./مهر

کد خبر : 18685

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس