جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: دوشنبه 10 می 2021 | 02:51 ق.ظ
رئیس کل دادگستری استان اردبیل

کاهش پرونده‌های قضایی با انجام وظیفه صحیح دستگاه‌های دولتی/مدیران شانه خالی نکنند

کاهش پرونده‌های قضایی با انجام وظیفه صحیح دستگاه‌های دولتی/مدیران شانه خالی نکنند رئیس کل دادگستری استان اردبیل آشنایی و انجام دقیق و صحیح وظایف ذاتی سازمان ها و نهادها از سوی مدیران و مسئولان از عوامل اصلی کاهش ورودی پرونده ها به محاکم قضایی دانست.

ناصر عتباتی در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان ضمن تاکید بر آشنایی کامل و جامع مدیران دستگاه ها با وظایف سازمانی و انجام صحیح آن اظهار داشت: دستگاه قضایی استان تمام توان خود را برای کاهش وقوع جرم با استفاده از ابزارهای مختلف و هماهنگی با دستگاه های اجرایی به کار می بندد و سعی می کند تا اقدامات پیشگیرانه بر اساس فرهنگ سازی در جامعه اتفاق بیفتد و مسلما برخورد کیفری دستگاه قَضایی در مرحله اخر قرار دارد.

وی حضور فیزیکی پلیس در سطح شهر به ویژه مناطق جرم خیز، از بین بردن بسترهای وقوع جرم در کنار  استفاده از ظرفیتهای مردمی و بسیج، آموزش مهارتهای ارتباطی، اشتعالزایی و در آمد زایی را از مهمترین عوامل موثر در کاهش وقوع جرم عنوان نمود.

رئیس کل دادگستری استان همچنین با انتقاد از برخی از اتفاقات  که موجب قبح زدایی جرم و بزهکاری در جامعه می گردد خاطر نشان کرد: نباید اجازه داده شود تا این گونه اقدامات موجب گسترش آسیب های اجتماعی در جامعه گردد. لذا دستگاه قضایی در این خصوص مصمم است و با متخلفان و مجرمان به شدت و قاطعانه برخورد می نماید.

وی اعلام کرد: خوشبختانه با اقدامات پیشگیرانه دستگاه قضایی استان در همکاری و هماهنگی با دستگاه های اجرایی استان و مراجع امنیتی و انتظامی شاهد کاهش وقوع جرائم و بزهکاری در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال ۱۳۹۸ بودیم.

رئیس کل دادگستری استان در ادامه با قدردا‌نی از اقدامات اداره کل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان به ویژه در حوزه اشتغالزایی برای زندانیان اعلام کرد: استان اردبیل اولین استان در کشور در حوزه اشتغالزایی برای زندانیان است و توانسته است برای ۷۴ درصد زندانیان شغل مولد ایجاد نماید.

حجت الاسلام مهدوی راد، سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان نیز در این جلسه اظهار کرد: یکی از مهمترین عوامل اصلی کاهش وقوع جرم، انجام وظایف ذاتی مسئولان و مدیران دستکاه ها و نهاد های اجرایی است که ضرورت دارد با انجام دقیق و به موقع وظایف خود گام های موثر تری برای کاهش وقوع جرم بردارند.

وی بر لزوم اجرای دقیق، صحیح و به موقع مصوبات شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان که نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی و به تبع آن کاهش ورودی پرونده هابه محاکم قضایی را دارد تاکید کرد.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان از عموم شهروندان خواست تا هر گونه موارد تخلف را در سامانه سجام به آدرس sajam.scpd.ir گزارش نمایند تا اقدامات لازم قضابی با آن انجام گیرد./تسنیم

کد خبر : 18672

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس