سه شنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۰
تاریخ انتشار: یکشنبه 9 می 2021 | 02:24 ق.ظ
فرماندار اردبیل:

کشتارگاه صنعتی آراللوی اردبیل امسال افتتاح می‌شود

کشتارگاه صنعتی آراللوی اردبیل امسال افتتاح می‌شود اردبیل- فرماندار اردبیل گفت: کشتارگاه صنعتی دام که در آراللوی بزرگ اردبیل در حال احداث است، تا پایان امسال با تلاش سرمایه‌گذار آماده بهره‌برداری خواهد شد.

مسعود امامی یگانه در جریان بازدید استاندار اردبیل از کشتارگاه صنعتی دام آراللوی بزرگ اظهار کرد: این دومین کشتارگاه بزرگ استان با سیستم مکانیزه کشتار و بارگیری است که با ظرفیت ۹ هزار تن در سال اجرایی و عملیاتی می‌شود.

وی تصریح کرد: سرمایه‌گذار این پروژه با تمام تلاش خود و همراهی اهالی نسبت به احداث این کشتارگاه مصمم بوده تا بعد از افتتاح و راه‌اندازی، زمینه اشتغال ۴۰ نفر فراهم آید که در صورت راه‌اندازی صنایع بسته‌بندی این ظرفیت اشتغال تا ۳۰۰ نفر افزایش می‌یابد.

فرماندار شهرستان اردبیل بخش‌های اداری، سالن کشتارگاه، سردخانه و مجموعه‌های بسته‌بندی را از بخش‌های مختلف این کشتارگاه اعلام کرد و گفت: با توجه به اینکه در منطقه آراللو کشتار دام به صورت خانگی و در جلوی مغازه‌ها انجام می‌شد، امیدواریم با راه‌اندازی این کشتارگاه تمامی کشتارهای این منطقه به صورت مکانیزه و با استانداردهای مناسب انجام شود.

امامی یگانه میزان سرمایه‌گذاری در اجرای این طرح را ۶۵ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: تاکنون برای احداث این پروژه سرمایه‌گذار هشت میلیارد تومان هزینه کرده و با نظر مساعد استاندار اردبیل قرار شد از طریق بانک کشاورزی بخشی از تسهیلات در اختیار سرمایه‌گذار قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: امیدواریم با احداث این کشتارگاه نیاز شهرستان اردبیل در تأمین گوشت مورد نیاز بازار با کشتار مناسب و استاندارد رفع شده و دغدغه‌ای از این جهت نداشته باشیم.

فرماندار شهرستان اردبیل اضافه کرد: سرمایه‌گذار این پروژه با حمایت و پشتیبانی که مسئولان انجام خواهند داد، قول مساعد برای راه‌اندازی و افتتاح این مجموعه را در سال جاری دادند که البته از اوایل سال گذشته اجرای این پروژه استارت خورده که انتظار می‌رود به موقع نیز آماده بهره‌برداری شود./مهر

کد خبر : 18655

کانال تلگرام دایاق
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
صفرتا ارائه محصولات مجازی
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس